Львівські депутати стали на захист добровольця

Олег Довганик  |  П'ятниця, 14 липня 2017, 19:32
Депутати Львівської обласної ради обуренні рішенням позбавити волі добровольця Ігоря Яворського, - звернення
Львівські депутати стали на захист добровольця

Львівська обласна рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та Міністра оборони України щодо вироку Печерського районного суду міста Києва про добровольця антитерористичної операції Ігоря Яворського.

 «27 червня 2017 року Печерським районним судом міста Києва у складі головуючого судді Тарасюк К. Е. засуджено стрільця-гранатометника 2 відділення 4 взводу оперативного призначення батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) ім. Генерала Кульчицького військової частини № 3066 Яворського Ігоря Орестовича та призначено йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 6 місяців.

Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко обурені вищезазначеним вироком, який спричинив негативну реакцію органів місцевої влади та громадськості області.

Слід зазначити, що засідання суду відбувалось за скороченою процедурою, без участі адвоката, що унеможливило повністю реалізувати           Яворським І. О. передбаченого Конституцією України права на захист.

Яворський І. О. погодився на розгляд справи за скороченою процедурою без присутності адвоката, оскільки не був належним чином повідомлений про наслідки та ризики прийняття такого рішення, та вважав, що йому загрожує лише штраф. Таким чином, Яворському І. О. державою не забезпечено одного з основних конституційних прав – права на захист.

Очевидно, що суд прийшов до помилкового та поспішного висновку щодо умислу в діях (бездіяльності) обвинуваченого, не в повній мірі дослідив обставини справи, що призвели до запізнення Яворського І. О. на полігон, а також не заслухав покази свідків та прийняв до уваги інші обставини, що мають суттєве значення.

Судом також не взято до уваги той факт, що Яворський І. О. добровільно пішов на фронт з Майдану, записавшись до першого батальйону оперативного призначення Національної Гвардії України. Відтак, абсурдність звинувачення його в ухиленні від військової служби та у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України, є беззаперечною.

За час дворічної служби Яворський І. О. брав участь в боях у найгарячіших точках фронту українсько-російської війни. За місцем постійного проживання та проходження військової служби характеризується позитивно та має ряд нагород.

Варто підкреслити, що він жодного разу не проявив ознак слабості чи небажання захистити свою Батьківщину. Відтак, у повній мірі виконав обов’язок перед державою щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, а тепер, як ніхто, потребує захисту від держави.

Невід’ємним обов’язком держави є всіляка підтримка добровольців, нацгвардійців, військовослужбовців, які, ставши на захист рідної землі, проявивши відданість Батьківщині та українському народу, показують приклад теперішньому та майбутнім поколінням.

Вважаємо, що запізнення з відпустки на полігон, а не в зону АТО, не може бути причиною для такого жорстокого вироку в 4 роки і 6 місяців.

Виходячи з вищенаведеного, та з метою відновлення справедливості, просимо забезпечити швидкий, об’єктивний та неупереджений розгляд справи № 757/31337/16-к, за обвинуваченням стрільця-гранатометника 2 відділення 4 взводу оперативного призначення батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) ім. Генерала Кульчицького військової частини № 3066 Яворського Ігоря Орестовича, судом апеляційної інстанції з одночасним вирішенням питання заміни запобіжного заходу», - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, учасника АТО із Львівщини засудила суддя з Луганська.

comments powered by HyperComments