Львівська облрада ухвалила Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ Садового

Олег Довганик  |  Четвер, 13 липня 2017, 13:48
Львівська міська рада зобов’язалась надати субвенцію у розмірі 600 млн грн
Львівська облрада ухвалила Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ Садового

Налагодження систематичного та безперебійного вивезення ТПВ зі Львова, впорядкування полігонів/звалищ, що приймають сміття з обласного центру, налагодження роздільного збору твердих побутових відходів та перероблення вторинної сировини – основні завдання реалізації «Програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2017-2019 роки», ухваленої сьогодні, 13 липня, під час сесії Львівської обласної ради.

Варто зазначити, що фінансове забезпечення реалізації заходів Програми здійснюватиметься з обласного бюджету за рахунок коштів субвенції, наданої Львівською міською радою для налагодження системи поводження з ТПВ, у загальній сумі 600 млн грн.

Так, із цих коштів у 2017 році на реалізацію Програми планується спрямувати – 150 млн грн, у 2018 – 300 млн грн, у 2019 році – 150 млн грн.

Цей фінансовий ресурс скерують на відшкодування витрат виконавцям послуг із вивезення ТПВ, фактичних додаткових витрат на їх перевантаження, перевезення та будь-яких інших заходів, пов’язаних із захороненням та утилізацією.

Крім того, ці кошти виділятимуть на  впорядкування полігонів/звалищ, на яких здійснюватиметься захоронення сміття, що утворюються у Львові, а також для надання субвенцій місцевим бюджетам територій, що прийматимуть сміття, на соціально-економічний розвиток на виконання умов Меморандуму про співпрацю між Львівською ОДА, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування.

Як наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, не можна забувати про зобов’язання щодо міст, які погодилися приймати львівське сміття. «Кошти – 150 млн грн на 2017 рік – це не тільки на захоронення і компенсацію перевезень, а в тому числі кошти на виконання Меморандуму – на соціально-економічний розвиток територій. Якщо цього фінансового ресурсу не вистачить, то, однозначно, Львівська міська рада повинна буде додати коштів містам», - наголосив він.

Нагадаємо, депутати Львівської міськради делегували повноваження із вивозу ТПВ з міста Львова обласній державній адміністрації.

comments powered by HyperComments