Мери міст області про сміття у Львові: Чому Садовий нічого не робить, а ми маємо йому допомагати

Олег Довганик  |  Середа, 21 червня 2017, 21:41
Андрій Залівський також застеріг мера Львова від продовження безвідповідальної політики
Мери міст області про сміття у Львові: Чому Садовий нічого не робить, а ми маємо йому допомагати

Мери міст Львівської області, які прибули сьогодні на високу нараду в ОДА, змогли висловити бачення своєї участі у вирішенні сміттєвої кризи у Львові. Їхня позиція зводиться до того, що Садовий повинен представити чіткий план заходів у місті, які виведуть його зі сміттєвого колапсу. Також конкретно йшлося про те, що він повинен негайно залучити для тимчасового складування відходів територію ТЕЦ-2. Про це розповів мер Червонограда Андрій Залівський, пише ЗІК.

У випадку, якщо не буде представлено чіткого плану, терпіння громад та аргументи їх керівників вичерпуються – відмовитись приймати сміття зі Львова можуть і ті, хто робить це досі. А наразі мери міст, представники уряду та голова ОДА знову взяли зобов’язання позамітати Львів від завалів сміття.

«Мери з різних міст області в основному висловлювались про те, що або не можуть прийняти сміття зі Львова, або ресурси їхніх полігонів вже вичерпуються. Також вони повідомили, що у тому випадку, коли Львів не представить стратегії виходу з сміттєвої кризи та часових рамок, аргументи міських голів перед громадою вичерпуються, – зазначив Залівський.

Також він висловив і власну позицію, як Львову найкраще повестись у цій ситуації: «Я висловив питання: Чому міста в області можуть утримувати полігон на території своєї громади, а у Львові від цього відмовляються. Адже Львів має велику ділянку біля ТЕЦ-2, яку можна використати для тимчасового складування сміття. Тобто йдеться про те, щоби місто якнайшвидше створило на цій території відповідний майданчик, де б звозило своє сміття, а за цей час будувало б завод поблизу, який в подальшому переробив би ці відходи. Я вважаю, що це найкращий вихід з ситуації на даний час».

Також він повторив свою думку, яку висловлював раніше, що з активістами, і з владою міст треба спілкуватись, їхати, просити і переконувати їх.

«Замість робити це, ми бачимо різні заяви, спектаклі, банери і публічні акції, які навпаки загострюють ситуацію. Люди все це бачать, чують і читають. І після того питають – якщо їм у Львові не хочеться вирішувати свою проблему, тоді чому ми маємо їм допомагати. Чому мають страждати території наших громад, а ми маємо постійно пояснювати людям, чому ми погоджуємось вже вкотре. Бо так треба, а скільки ще разів і скільки часу буде так треба – про це ніхто не каже», – озвучив думку багатьох міських голів Андрій Залівський.

З вуст майже всіх доповідачів на засіданні лунало звернення до Андрія Садового не спекулювати на темі сміття і не політизувати її, а брати і робити: "Людина слова, а тим більше відповідальний політик, має розуміти, що якщо ти обіцяєш і не виконуєш цього, то маєш або вибачитись, або знайти інший гідний вихід з ситуації».

І не боятись за свій рейтинг: «Якщо хтось боїться падіння рейтингу, то відповідаю йому на прикладі Червонограда. У 2000 році Петро Олійник вирішив почати будівництва полігону у Червонограді і у 2002 році став народним депутатом. Його наступник Ігор Одійович, який розбудував новий полігон обирався на посаду мера ще двічі. Люди поважають дії, а не порожню балаканину і обіцянки».

Андрій Залівський також застеріг мера Львова від продовження безвідповідальної політики: «Владі Львова слід розуміти: якщо теревені будуть тривати і надалі, то і ті міміста, які приймають сміття припинять це робити. А, можливо, Садовий і хоче цього – всі відмовляться і він створить гарну і жалісливу картинку того, як його блокують».

Також він розповів, якими будуть наслідки сьогоднішньої зустрічі: «Якщо буде рішення обласної чи державної комісії ТЕБ і НС щодо квот прийому сміття на полігони міст області, то воно буде до виконання. Але це буде разова акція і вона самої проблеми не вирішує. Адже системні перспективні рішення не приймаються. Зараз перед владою стоїть питання очистити місто Львів від сміття. Десь в такому руслі ми очікуємо рішення комісії. Але тепер вже зрозуміло, що воно мало б поширитись не лише на міста області, але й полігони у суміжних регіонах».

comments powered by HyperComments