На Львівщині знищено більше 450 га борщівника Сосновського
Найбільші осередки бур`яна зафіксовано у Турківському (219 га) та Старосамбірському (116 га) районах. Роботу із запобігання поширенню шкідника провели в межах Бродівського, Буського, Городоцького та Пустомитівського районів.
Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації моніторить поширення цієї рослини та вживає заходів для боротьби з борщівником Сосновського на території області: знищує рослини на полях, вздовж берегів річок та транспортних шляхів.
Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію. Якщо борщівник Сосновського росте поряд, намагайтеся його знищити, але обов’язково застосовуйте наступні поради:
- ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може пройти значний період часу;
- пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;
- найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;
- ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.
Мешканцям Львівщини радять винищувати борщівник Сосновського, попередньо убезпечивши себе.
Більше новин Західної України читайте на “Справжній Варті”.