У Львові започаткували ліцензовані курси з організації інклюзивного навчання дітей з важким порушенням зору
Упродовж 29 травня – 10 червня в НУ «Львівська політехніка» тривали курси підвищення кваліфікації для педагогів і асистентів, які працюють з незрячими школярами в умовах інклюзії. Серед учителів – троє мам незрячих дітей з Франківщини, Рівненщини та Дніпра.
Як розповіла керівник ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко, курси передбачали 108 годин грунтовних теоретичних і практичних занять.
Спершу на курсах розповіли про психологічні особливості незрячої дитини, організації доступності школи та класу, застосування аудіодискрипції в навчальному процесі сліпої дитини і вивчення рельєфно-крапкового шрифту.
Впевненості майбутнім викладачам додав наочний результат ретельно підготовленого інклюзивного навчання двох незрячих школярок – Ангеліни Неволько, яка закінчила 6-ий клас, і Діани Патереги, випускниці 1-го класу. Дівчатка продемонстрували усім свої головні компетентності – досконале знання шрифту Брайля, володіння брайлівською машинкою і комп’ютером, знання іноземних мов і чимало додаткових зацікавлень.
Обидві дівчинки саме завдяки інклюзії здобувають освіту в звичайних школах поряд з домівкою, а не в спецінтернатах для сліпих.
Курси з організації інклюзивної та індивідуальної форми навчання дітей з важкими порушеннями зору стали першими в НУ «Львівська політехніка», на базі якого з 2011 року функціонує ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами.
Нагадаємо, у Львові обговорили навчання дітей з особливими потребами.
Більше новин Західної України читайте на "Справжній Варті".