Делегація із Львівщини вшанує пам’ять понад двох тисяч інтернованих вояків і старшин Армії УНР

Олег Довганик  |  Вівторок, 6 червня 2017, 21:06
Урочисті заходи у Польщі пройдуть 11 червня
Делегація із Львівщини вшанує пам’ять понад двох тисяч інтернованих вояків і старшин Армії УНР

11 червня у місті Перемишль (Республіка Польща) відбудеться традиційне щорічне Свято української національної пам’яті.

Про це під час апаратної наради повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

З його слів, заходи у Пікуличах розпочнуться молитвою у Кафедральному собору УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі, опісля чого учасники пройдуть пішою ходою на цвинтар у селі Пикуличі.

«Ми повинні допомогти Об’єднанню українців у Польщі належно підготуватись до проведення заходу», - наголосив голова Львівської ОДА.

Свято пов’язане зі вшануванням пам’яті понад двох тисяч інтернованих вояків і старшин Армії Української Народної Республіки та полонених вояків Української Галицької Армії, які через жахливі побутові умов та епідемію тифу у 1918-1919 роках померли у таборі біля села Пикуличі (сьогодні – територія міста Перемишль), де й поховані на Українському воєнному цвинтарі.

Щорічно у вшануванні пам’яті тих, хто похований на Українському воєнному цвинтарі, беруть участь українці Перемишльщини, делегації від влади та громадськості Львівщини, представники Посольства України у Варшаві, Генерального Консульства України у Любліні, місцевої польської влади.

Довідка

1918 року на території колишніх австрійських казарм у селі Пикуличі польська влада влаштувала табір для полонених вояків УГА та інтернованих українців. У 1920-21 роках він став місцем інтернування вояків армії УНР, переважно 1-ї Запорізької дивізії. Наприкінці 1919-го року у таборі перебувало 2 978 полонених та інтернованих. Після масових епідемій дизентерії та тифу в таборі у 1919-1921 роках померло 2 000 українців.

Під час панування комуністичного режиму у Польщі територію цвинтаря перетворили на сміттєзвалище, а 1960-го року знищили металевий хрест.

Відновила цвинтар 1990 р. українська громада Перемишля. Встановлено копію знищеного металевого хреста. Тоді ж відновилася традиція походів української громади від катедрального собору УГКЦ до військового цвинтаря у Пікуличах.

comments powered by HyperComments