Міністр Ігор Насалик на Львівщині пообіцяв гірникам підвищення зарплати та засоби захисту
За словами Ігора Насалика, щоб зробити шахти прибутковими, держава має намір списати заборгованість з підприємств і надати фінансову підтримку на нове та сучасне обладнання. Для цього навіть передбачили 1 млрд 800 мільйонів гривень, з них 228 млн грн надійде шахті «Степовій», працівники якої 2 березня під час вибуху метану трагічно загинули.
Міністр вугільної промисловості й енергетики наголосив на тому, що за чотири роки держава на модернізацію копалень не витратила ні копійки. Станом на сьогодні 96% шахт в Україні взагалі не проходили реконструкції.
Відтак впровадження реформи вугільної галузі вже через рік має дати перші результати. Насалик пообіцяв, що підприємства будуть проходити повторну перевірку, за невиконання умов програми відповідатимуть керівники.
«Ми ставимо задачу, щоб українські шахти були бездотаційні, самодостатніми і прибутковими. Якщо нам вдасться це реалізувати, то вже за рік і два місяці у нас практично не буде збиткових шахт і дотації держави на шахті буде практично відсутні, що дасть можливість підняти заробітну плату шахтарям в два рази», - розповів під час зустрічі з працівниками шахти «Степова» Ігор Насалик.
Під час зустрічі міністра з працівниками на території копальні «Степова», піднялось питання й розслідування справи щодо трагедії на шахті, що сталась 2 березня 2017 році. Міністр Ігор Насалик розповів, що розслідування вже завершено. За декілька тижнів урядова комісія остаточно оголосить причину трагедії на шахті «Степова».
Самі гірники зізнаються, що донині із острахом спускаються у копальню, де добувають у день 400 тонн палива, їм як і іншим вугілярам, досі не виплатили заробітну плату за квітень. Втім, гірників турбує інше: чому досі немає обіцяних прем’єр-міністром України 200 млн гривень на засоби захисту, яких не вистачало в день трагедії. Натомість Ігор Насалик додав, що ці гроші невдовзі все ж надійдуть.
Як розповів журналістам, голова незалежної профспілки шахти «Степова» Василь Самканич, працівники досі побоються спускатись у шахту, після трагедії на шахті на другий день 40 людей звільнились.
«У нас закінчується дія саморятівників – це такий пристрій, який дозволяє гірнику знаходитись у непритомному стані, коли стався нещасний випадок або його завалило, за допомогою цього приладу гірники можуть дихати до години часу. Зараз на шахті не хватає до 400 саморятівників, певна кількість є, але недостньо, адже на один саморятівник користуються по дві-три людини», - відзначив Василь Самканич.
Більше новин Західної України читайте на “Справжній Варті”.