Львів налагодив співпрацю з Фрайбургом
Міський голова Андрій Садовий та мер Фрайбурга Дітер Саломон підписали угоду про співпрацю щодо енергетичної оптимізації окремих районів міста Рясне 1, Рясне 2 та Кам’янка.
Таким чином вже з вересня 2017 року по серпень 2020 за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, організації Engagement Global та програми NAKOPA угода почне діяти.
Мета проекту передбачає підвищити енергоефективність у мікрорайоні, включаючи інтеграцію відновлюваних видів енергії і формування свідомості населення.
«Ми нарешті розпочали плідну співпрацю з Фрайбургом, адже договір про встановлення поріднених зв’язків між Львовом і Фрайбургом було підписано ще 29 серпня 1989 року. Наразі ми дуже раді нашій співпраці на благо районів Рясне 1, Рясне 2 та Кам’янки. Думаю наша спільна робота лише розпочинається», - зазначив Андрій Садовий.
В процесі реалізації плану сталого енергетичного розвитку у Львові планують провести енергетичну оптимізацію на прикладі мікрорайонів Рясне та Кам’янки. Враховуватимуться різні основні напрямки: енергозбереження, енергоефективність, відновлювальні види енергії, формування свідомості.
«Я дуже радий, що завітав у це європейське місто, і радий, що ми підписали угоду про співробітництво. Львів дуже гарне місто, і співпраця з вами буде на користь всім», - зазначив мер Фрайбурга Дітер Саломон.
Угода передбачатиме такі аспекти:
- Заходи з формування свідомості і залучення громадян до справи ощадного поводження з енергією – проект Schools of Energy (школи енергії) та консультації із заощадження електроенергії.
- Підвищення енергетичної цінності шкіл шляхом розробки концепцій реконструкції і проведення заходів з реконструкції
- Підвищення енергетичної цінності багатоквартирного будинку для розробки пілотного проекту з можливістю реплікації на інші будівлі на території міста Львова, а також сприяння створенню ОСББ в житлових комплексах
- Впровадження енергоефективних технологій на повір’ї школи і на прилеглій території школи, а також на неосвітлюваній вулиці для підвищення рівня поінформованості громадян і якості життя в цьому районі
- Опрацювання досвіду, отриманого під час виконання проекту з облаштування мікрорайону, для інших проектів у Львові і надання в формі практичних інструкцій з контрольними переліками.
Сьогоднішнє підписання співпраці приведе у Львів близько пів мільйона євро, а витрати за угодою понесе організація Engagement Global. Кошти, які будуть витрачені з міських бюджетів Львова та Фрайбурга становлять 25 тисяч євро загалом.
Більше новин із життя Західної України читайте на “Справжній Варті”.