Садовому дали 72 години

Роман Матвіюк  |  Понеділок, 8 травня 2017, 14:56
Від мера Львова вимагають забрати своє сміття із території Буського району
Садовому дали 72 години

Громадські активісти Буського району міському голові Львова Андрію Садовому дали 72 години, щоб вивіз львівське сміття з території колишнього військового полігону, яке вранці сьогодні на трасі «Буськ-Заводське» було скинуте вантажівками. Якщо Садовий не дослухається, активісти завітають до нього у гості із цим сміттям.

На місці працюють правоохоронні органи. Вирішується справа про відкриття кримінальної справи.

Нагадаємо, що це не вперше на території Буського району несанкціоонований викид львівського сміття. 

Наразі Буськ приймає на свій полігон львівське сміття з 2016 року. А нещодавно громадські активісти вкотре зафіксували, що на Верблянському сміттєзвалищі проводиться облік привезеного львівського сміття з кричущими порушеннями! На робочому місці працівника сміттєзвалища був відсутній основний журнал обліку прийому відходів.

Лише після кількох телефонних дзвінків і скарг у правоохоронні органи на їхню вимогу їм видали фіктивний журнал обліку, який не проший згідно вимог, а записи у ньому проводяться з порушенням: ні вказаного часу прибуття, ні номеру машини, ні підпису водія, лише вказується звідки сміття та об’єм сміття.

Однак, звідки цифри об’єму сміття не зрозуміло, адже, на сміттєзвалищі не має встановлених автомобільних ваг для обліку кількості усіх видів відходів, що надходять на полігон побутових відходів. Облік проводиться неналежно, у зв’язку з цим важко підрахувати скільки побутових відходів завозять на територію та чи сплачують за це кошти в повному обсязі в бюджет.

Міський голова Буська Ростислав Степанович Сліпець підтвердив що раніше про проблему з веденням журналу, який не відповідає нормам, підтвердила спеціальна перевірка, яка здійснила  ряд зауважень, тому з липня з 2016 року було зроблено новий журнал реєстрації. На запитання: «Чому у журналі і надалі відсутня інформація про час та підпис водія?», господар міста відповів лаконічно: «Водій сів та й поїхав: працівниця сміттєзвалище не буде за ним бігти по трасі». Щодо фіксування номеру машини у журналі, мер запевнив нас, що візьме це до уваги.

Місцеві мешканці сіл Верблян та Гумниська зізнаються, що львівські сміттєвози часто по трасі Київ-Чоп  їздять переповнені, через це з їхніх машин випадає сміття, яке «мандрує» поміж їхніми будинками. 

Нагадаємо, шлейф з львівським сміттям тягнеться з 3 червня 2016 року.

 

comments powered by HyperComments