Як виглядав 40 років тому унікальний пам’ятник на Львівщині

Роман Матвіюк  |  П'ятниця, 21 квітня 2017, 20:35
Вечорами, коли вмикали освітлення – олеські коні були справжнім видовищем. Зараз немає ні підсвітки, ні прожекторів, місцеві зайди повиривали їх разом із землею
Як виглядав 40 років тому унікальний пам’ятник на Львівщині

Торік унікальний пам’ятник будьоннівцям, які на пагорбах поблизу Олеська на залізних конях рвуться у небо на висоті 50 метрів від землі, демонтували. На місці залишилась лише конструкція. У грудні 2015 року пам’ятник відсвяткував 40-річчя.

Керівник Інтернет-центру Буської бібліотеки Богдан Литвин у архівах родички віднайшов стару світлину 70-х років, на якій видно, як колись виглядав унікальний пам’яник Першій кінній армії Будьонного.

На світлині зображено троє будьонівців на конях, але після 90-х років їх стало двоє, адже довгий час ними ніхто не опікувався. Раніше за ними доглядав сторож з Олеського комунгоспу.

Уночі їх освітлювали прожекторами, знизу була мармурова стела, на якій лежали шапка, шабля і латунний напис. Поблизу облаштована стоянка для машин, щоби туристи мали змогу десь зупинитись.

Вечорами, коли вмикали освітлення – олеські коні були справжнім видовищем. Зараз немає ні підсвітки, ні прожекторів, місцеві зайди повиривали їх разом із землею. Мармурову стелу із шаблею вкрали, навіть добралися до коней. Було повністю розшиту мідну бляху.

Неодноразово до «Олеських коней» приїздили районні та обласні представники комісій, які вивчали значні пошкодження мідного покриття скульптурної композиції пам’ятника.

Через те, що орієнтовно 70 %, несучі металеві конструкції були оголені, частково пошкоджені, а в деяких місцях взагалі відсутні, було прийнято рішення що це становить  небезпеку для життя людей, тому пам’ятник за кілька місяців демонтували.

comments powered by HyperComments