На Львівщині побудують сміттєпереробний завод, - текст меморандуму

Олег Довганик  |  П'ятниця, 21 квітня 2017, 13:38
Громадська наглядова рада контролюватиме вивіз сміття з міста Львова
На Львівщині побудують сміттєпереробний завод, - текст меморандуму

Громадська наглядова рада контролюватиме процес вивозу сміття з міста Львова. Про це на брифінгу повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Він додав, що якби не було доброї волі мерів міст Львівщини, то такий документ не був би підписаним.

«Активісти виступали не проти Львівської міської ради, а проти можливих спекуляцій на темі сміття», - зазначив Синютка.

Він також додав, що меморандум вступає у силу з часу його підписання і буде діяти два роки. За цей час місто має вирішити питання із будівництвом сміттєпереробного комплексу.

"Підписанню цього Меморандуму передувала клопітка праця органів обласної влади та місцевого самоврядування. Він визначає чіткі кроки, часові межі та фінансові ресурси врегулювання проблеми, що склалася, - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - Це лише початок великого шляху, підсумком якого має стати будівництво сучасного сміттєпереробного заводу на території області. Він, зокрема прийматиме ТПВ як із населених пунктів області, так і з міста Львова. Також ми знайшли фінансове розв'язання проблеми. Відтак, завдяки виконаній роботі та цьому документові від сьогодні матимемо системний підхід до вирішення проблеми із вивезенням ТПВ на території області".

За словами очільника Львівщини, згідно з документом згодом розпочнеться процес підписання прямих угод із власниками полігонів області, що забезпечить фінансове питання їх рекультивації та технічної допомоги.

Крім того, міста, які прийматимуть сміття, отримають кошти на реалізацію соціально-економічний проектів: будівництво доріг, освітлення, водопостачання, реконструкцію об'єктів соціальної сфери.

Олег Синютка подякував громаді Львівщини за допомогу місту Львову із ситуацією щодо вивезу ТПВ та зазначив, що Львівська ОДА тричі допомагала місту.

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон додав, що сьогодні знаковий день для Львівщини та її громади.

«Підписання цього меморандуму має на меті врегулювати складну екологічну ситуацію, що склалася із поводженням ТПВ на території міста Львова упродовж 11 останніх місяців. Важливо, що очільники міста та області зайшли консолідовану позицію. Це крок вперед, який відкриє нові можливості для міста і області. Цей документ напрацьований, зокрема завдяки роботі голови ОДА. У його межах передбачено, що ЛМР підтримає полігони області за кошти міського бюджету", - сказав він.

Справжня варта публікує повний текст меморандуму про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою, Львівською міською радою та органами місцевого самоврядування, на території яких розташовані полігони/звалища захоронення твердих побутових відходів, щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у м. Львові:

I. Загальні положення

Львівська обласна державна адміністрація, в особі голови СИНЮТКИ Олега Михайловича, який діє на підставі Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Львівська обласна рада, в особі голови ГАНУЩИНА Олександра Олександровича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та органи місцевого самоврядування:

 • Белзька міська рада, в особі голови МАКУХА Олексія Семеновича;
 • Бориславська міська рада, в особі голови ЯВОРСЬКОГО Ігоря Романовича;
 •  
 • Буська міська рада, в особі голови СЛІПЦЯ Ростислава Степановича;
 • Великомостівська міська рада, в особі голови РОЙКО Ярослава Григоровича;
 • Дрогобицька міська рада, в особі голови КУЧМИ Тараса Ярославовича;
 • Жидачівська міська рада, в особі головиЛЕВКА Володимира Семеновича;
 • Золочівська міська рада, в особі голови ГРИНЬКІВА Ігоря Михайловича;
 • Львівська міська рада, в особі голови САДОВОГО Андрія Івановича;
 • Миколаївська міська рада, в особі голови ЩЕБЕЛЬ Андрія Івановича;
 • Мостиська міська рада, в особі голови СТОРОЖУКА Сергія Степановича;
 • Новояворівська міська рада, в особі голови МУРАВЛЯ Василя Івановича;
 • Перемишлянська міська рада, в особі голови ЗОЗУЛІ Олександра Зіновійовича;
 • Рава-Руська міська рада, в особі голови ЗІНЬКА Миколи Любомировича;
 • Радехівська міська рада, в особі голови КОХАНЧУКАСтепана Петровича;
 • Самбірська міська рада, в особі голови ГАМАРА Юрія Петровича;
 • Сокальська міська рада, в особі голови КОНДРАТЮКА Вадима Івановича;
 • Старосамбірська міська, рада в особі голови ТРУХИМА Ігоря Станіславовича;
 • Стрийська міська рада, в особі голови ШРАМОВ’ЯТА Романа Євстаховича;
 • Червоноградська міська рада в особі голови ЗАЛІВСЬКОГО Андрія Івановича,

які діють на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в подальшому разом іменуються «Сторони», а кожна окремо - «Сторона», прагнуть співпраці, спираючись на територіальні межі Львівщини та у відповідності з діючим законодавством і нормативно-правовими актами України.

1.1. Цей Меморандум про співпрацю (надалі – Меморандум) визначає відносини та напрями співробітництва між Сторонами у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), що утворюються у м. Львові, охорони довкілля та створення інфраструктури утилізації ТПВ у Львівській області.

1.2. Сторони укладають цей Меморандум з метою забезпечення належного захоронення ТПВ що утворюються у місті Львові, оскільки у зв’язку з трагедією, яка сталася у травні 2016 року, неможливе подальше захоронення відходів на Львівському полігоні ТПВ, відбувається безсистемне транспортування та захоронення ТПВ, почастішали випадки несанкціонованого розміщення відходів, що у свою чергу зумовлює забруднення довкілля. Враховуючи доручення Президента України П. Порошенка, а також протоколи позачергових засідань обласної комісії з питань ТЕБ і НС від 25.01.2017, від 21.03.2017 та позачергового розширеного засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС від 27.01.2017 під керівництвом Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, підписання Меморандуму має важливе завдання – зменшення рівня забруднення довкілля та уникнення небезпечної санітарно-епідеміологічної ситуації у м. Львові.

1.3. У такий спосіб Сторони визнають необхідність організації вивезення та захоронення ТПВ з м. Львова, вдосконалення та покращення стану полігонів/звалищ Львівської області шляхом облаштування і оснащення відповідними технологічними та технічними засобами з їх подальшою рекультивацією.

II. Напрями співробітництва та взаємні зобов'язання Сторін

2.1. Сторони цим Меморандумом підтверджують наміри про співпрацю та сприяння кооперації у галузі екології, довкілля та впровадження провідних технологій з метою створення інфраструктури утилізації ТПВ для Львівської області.

2.2. Для виконання цього Меморандуму Сторони визначають такі заходи та напрями співробітництва.

2.3. Обласна державна адміністрація зобов’язується:

 1.  

2.3.2. за результатами проведення конкурсу з визначення інвесторів для будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) твердих побутових відходів у Львівській області забезпечити будівництво комплексів утилізації (перероблення) ТПВ на, яких будуть утилізуватися ТПВ з усіх населених пунктів області;

2.3.3. в інвестиційному договорі обов’язковою умовою передбачити перероблення ТПВ зі звалищ/полігонів, на які будуть приймати ТПВ з м. Львова згідно з Меморандумом;

 1.  

 

2.4. Львівська обласна рада зобов’язується:

2.4.1. виділити кошти у 2017 та 2018 роках з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на покращення матеріально-технічної бази та рекультивацію полігонів/звалищ, які прийматимуть ТПВ з м. Львова;

2.4.2 координувати роботу з прийняття рішень відповідними органами місцевого самоврядування щодо захоронення ТПВ з м. Львова.

 

2.5. Органи місцевого самоврядування зобов’язуються:

2.5.1. Львівська міська рада

а) укласти з органами місцевого самоврядування угоди щодо фінансування визначених об’єктів соціально-економічного розвитку територій, в яких буде визначено графіки та розміри фінансування;

б) надати технічну допомогу звалищам/полігонам для забезпечення належного захоронення ТПВ з м. Львова;

в) виділити кошти з місцевого бюджету у 2017 році в сумі 70 млн. грн. та у 2018 році в сумі 70 млн. грн. на покращення матеріально-технічної бази та рекультивацію полігонів/звалищ, які прийматимуть ТПВ на захоронення;

г) укласти угоди з органами місцевого самоврядування та підприємствами, які обслуговують звалища/полігони ТПВ, терміном на 24 місяці з метою забезпечення належного захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у м. Львові.

 

2.5.2. Інші органи місцевого самоврядування

а) розробити окремі тарифи для захоронення ТПВ з м. Львова;

б) укласти угоду з Львівською міською радою терміном на 24 місяці з метою забезпечення належного захоронення ТПВ, які утворюються у м. Львові;

в) забезпечити належне приймання та захоронення ТПВ на полігонах/звалищах, які знаходяться на їх балансі;

г) у разі наявності рішення відповідної місцевої ради про заборону прийому твердих побутових відходів з міста  Львова, винести на розгляд сесії питання щодо надання дозволу на захоронення ТПВ, які утворюються у м. Львові.

III. Інші умови

3.1. Будь-яка діяльність в рамках цього Меморандуму на території Львівської області регулюється чинним законодавством України.

3.2. Сторони взаємодіють одна з одною з питань виконання пунктів цього Меморандуму через уповноважених представників, що делегуються Сторонами для розгляду поточних питань та проведення спільних заходів.

3.3. Сторони домовляються, що умови цього Меморандуму не є конфіденційними та можуть надаватися заінтересованим іншим особам у разі необхідності.

3.4. Всі зміни та доповнення до цього Меморандуму оформлюються письмово та за згодою Сторін.

IV. Прикінцеві положення

4.1. У двотижневий термін забезпечити розробку та затвердження плану заходів щодо прийому ТПВ на полігони/звалища області та фінансування визначених об’єктів соціально-економічного розвитку територій.

4.2. Відносини Сторін, які викладені у цьому Меморандумі, є виключно відносинами незалежних сторін.

4.3. Кожна Сторона має право співпрацювати з іншою стороною з будь-яких питань, подібних тим, що передбачаються цим Меморандумом. Жодне з положень цього Меморандуму не перешкоджатиме будь-якій із Сторін укладати інші угоди з іншими особами.

4.4. Всі суперечки відносно тлумачення і застосування положень цього Меморандуму будуть вирішуватись шляхом переговорів та консультацій між Сторонами.

4.5. Цей Меморандум набирає чинності від дня його підписання всіма Сторонами та зберігає чинність протягом 24 місяців.

4.6. Дострокове припинення Меморандуму набирає чинності через три місяці після отримання повідомлення відповідною.

4.7. Текст Меморандуму складений у _____ примірниках українською мовою, по 1 (одному) примірнику для кожної із Сторін, при цьому всі тексти мають однакову силу.

Підписи Сторін:

Голова Львівської обласної державної адміністрації

 

 

___________________________

 

О. Синютка

Голова Львівської обласної ради

 

 

___________________________

О.Ганущин

Белзький міський голова

 

 

___________________________

О.Макуха

Бориславський міський голова

 

 

___________________________

І.Яворський

Бродівський міський голова

 

 

___________________________

А.Белей

Буський міський голова

 

 

___________________________

Р.Сліпець

Великомостівський міський голова

 

 

___________________________

Я.Ройко

Дрогобицький міський голова

 

 

___________________________

Т.Кучма

Жидачівський міський голова

 

___________________________

В.Левко

Золочівський міський голова

 

 

___________________________

І.Гриньків

Львівський міський голова

 

 

___________________________

А.Садовий

Миколаївський міський голова

 

___________________________

А.Щебель

Мостиський міський голова

 

 

___________________________

С.Сторожук

Новояворівський міський голова

 

 

___________________________

В.Муравель

Перемишлянський міський голова

 

 

___________________________

О.Зозуля

Рава-Руський міський голова

 

 

___________________________

М. Зінько

Радехівський міський голова

 

 

___________________________

С.Коханчук

Самбірський міський голова

 

 

___________________________

Ю.Гамар

Сокальський міський голова

 

 

___________________________

В.Кондратюк

Старосамбірський міський голова

 

 

___________________________

І.Трухим

Стрийський міський голова

 

 

___________________________

Р.Шрамов’ят

Червоноградський міський голова

___________________________

А.Залівський

 

comments powered by HyperComments