ТОП-5 місць у Львові, де можна зробити цікаве фото

Неділя, 16 квітня 2017, 18:02
Алхімічне подвір’я, Казковий будинок, Аристократичні галереї, Італійський дворик, Містичний університет.
ТОП-5 місць у Львові, де можна зробити цікаве фото

Кожен турист, та й мешканець Львова, хоча б раз у житті робив світлини біля Оперного театру, пам’ятника Шевченкові, на Ратуші чи Високому Замку у Львові. Що ж робити, коли хочеться оновити свій Інстаграм, а ідей для фото нема? Піти класичним маршрутом!

аптека музей

Алхімічне подвір’я

Прямісінько у центрі міста, на вулиці Ставропігійській,3 — на одному з кутів площі Ринок розташований справжнісінький скарб для українського чи іноземного Доктора Фауста. Аптека-музей “Під чорним орлом”, яка є унікальним місцем збору фармацевтичних цікавинок, приваблює також своїми секретами: кажуть, що у будинку 16 століття, заможний львів’янин займався алхімією.

будинок глібова

Казковий будиночок

У центрі Львова, неподалік пам’ятника Грушевському, на вул. Глібова, 15 знаходиться двір із конюшнею-фотостудією, що за свій зовнішній вигляд заробила в народі назву “Казкового будиночка”.  Невелика хатинка, до якої веде під’їзд із мальовничими панно та вітражами, є історичною пам’яткою: свого часу тут жили композитор Анатоль Вахнянин, літературознавець Кирило Студинська, співзасновник “Пласту” Олександр Тисовський та композитор Анатоль Кос-Анатольський.

Свого часу тут була справжнісінька конюшня, яку згодом переоблаштували у фотостудію.

італійський дворик

Італійський дворик

Внутрішнє подвір’я будинку відомого львівського купця Корнякта йменують тепер не інакше, ніж Італійський дворик. Збудована 1580 року за проектом італійських архітекторів Петра з Барбони та Павла Римлянина, цей маєток вважався одним із найкращих у Львові. Дворик неймовірної краси і величі має триярусну ренесансну аркадію-лоджію, винні підвали та є облюбованим місцем для романтичних зустрічей.

палац потоцьких

Аристократичні галереї

Маємо на увазі не що інше, як виставкові зали Палацу Потоцьких, які зберігають найкращі зразки європейського мистецтва.

У 19 столітті у цих місцях граф Альфред ІІ Потоцький вирішив збудувати маєток. Спершу він виглядав як типова садиба на березі річки Полтви, але згодом перетворився у зразок французької архітектури. Спершу основною функцією будівлі були аристократичні прийоми та зустрічі, для цього було спроектовано безкінечні ряди віталень та двір для карет, а інтер’єр Палацу облаштували за зразком хоромів Людовика  XVI: Блакитний зал, Дзеркальний, Червоний... 

Ближче до наших часів, у ХХ століття будівля була у розпорядженні різних радянських установ, слугувала Палацом одруження, пізніше він став частиною Львівської картинної галереї, працівники якої облаштували тут експозицію із найкращих зразків європейського мистецтва.

університет

Містичний університет

Замкова таємничість Львівського університету безпеки життєдіяльності може привабити не одного режисера та туриста. За ефектністю він схожий на візитівку Буковини — Чернівецький університет. На жаль, для туристів цей навчальний заклад закритий, але селфі на його фоні зробити можна — дозволяє велика територія. Окрім того, подейкують, що дуже наполегливі авантюристи можуть проникнути в заклад, сказавши, що йдуть на недільне богослужіння. До речі, установа має свою каплицю, витворену у візантійсько-грецькому стилі. Сам університет розташований у 15 хвилинах ходи, на вул. Клепарівській, 35, неподалік Львівського пивзаводу.

comments powered by HyperComments