У Львові комунальники Садового зафарбували вірш Героя Небесної сотні
У Львові на вулиці Героїв Майдану комунальники зафарбували вірш Богдана Сольчаника.
Про це повідомила його сестра, журналіст Віра Гой.
«Де межа невігластва і глупоти? Нема межі. На вулиці Героїв Майдану знову зафарбували вірш Богдана Сольчаника. І ні, не вандали. Великдень ж на носі, і працівники ЛКП "Львівелектротранс" взялися до прибирання прилеглих територій. Вірш зафарбували, портрет, на диво, залишили», - написала вона.
Гой також повідомила, що автор ідеї стінопису і натхненник її реалізації Андрій Мочурад знайшов винного.
«Саме зараз горе-комунальник виводить, маю надію, каліграфічно, текст вірша заново. Шкода, я не можу побачити цей маразм на власні очі, але львівські журналісти можуть і, сподіваюся, поцікавляться у ЛКП "Львівелектротранс" / Lvivelektrotrans і у Франківській райдаміністрації, хто ж дав вказівку витворити таку несусвітню дурницю», - пише журналіст.
Богдан Сольчаник народився у місті Старий Самбір Львівської області.
У Львові отримав вищу освіту, а згодом проходив докторську програму у Варшаві, готував до захисту дисертацію «Виборчі практики в малому західноукраїнському місті. 1965–2006 роки».
Богдан викладав на кафедрі нової та новітньої історії України Українського католицького університету, був активістом Громадянської мережі “ОПОРА”.
Саме громада, її місцева самоорганізація у малих селах і містечках, вважав Сольчаник, має стати рушійною силою для розвитку країни.
Відтак, юнак брав активну участь у громадських рухах, – ще сидячи за шкільною партою. Мабуть, усі друзі солідарні, що у будь-якій незрозумілій ситуації Богдан завжди брав відповідальність на себе.
На Майдан в Київ Богдан приїздив кілька разів. Загинув від ворожої кулі – на вул. Інститутській, біля готелю “Україна”.
Похований у рідному місті Старому Самборі Львівської області. Залишив батьків – Зіновія та Оксану, брата Степана.
Богданові Сольчанику було 28 років.