Північну об’їзну міста Львова почнуть будувати цього року, - Омелян

Олег Довганик  |  Понеділок, 10 квітня 2017, 15:18
Для вибору підрядника проведуть прозорий тендер
Північну об’їзну міста Львова почнуть будувати цього року, - Омелян

На Львівщині у 2017 році розпочнеться будівництво північної об’їзної міста Львова. Про це на брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, зараз цей проект перебуває на стадії проектно-кошторисної документації.

«Я сподіваюсь, що його імплементація розпочнеться у 2017 році. Станом на сьогодні я не бачу перешкод для того, щоб цей проект був зупинений. Безумовно, дорога знімить навантаження для міста Львова і для об’їзної навколо Львова», - сказав міністр.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка додав, що розглядається два варіанти будівництва цієї дороги.

«Перший варіант – як частина концесійної дороги до Краківця і другий варіант – окремо ця дорога і будівництво концесійної дороги за кошти ЄБРР», - сказав Олег Синютка.

Міністр Володимир Омелян додав, що у будь-якому випадку будуть проведені прозорі тендерні процедури й усі компанії зможуть податись на будівництво цієї дороги.

Він також зазначив, що як тільки буде погоджено кінцевий варіант, тоді будуть озвучені суми, необхідні для побудови дороги.

Нагадаємо, як повідомляла прес-служба Міністерства інфраструктури, спорудження проекту Північного об’їзду Львова стане частиною транснаціонального коридору GO Highway, який поєднає українські чорноморські порти Великої Одеси та Миколаєва з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині.

Ця дорога з’єднає міжнародну трасу М-06/Е-40 Київ–Львів-Чоп з трьома міжнародними дорогами, що прямують від Львова до кордону з Польщею: М-09/Е-372,  М-10 та М-11/Е40. Проект реалізовуватиметься за рахунок кредитних коштів міжнародних фінансових організацій.

Протяжність нової ділянки автостради становитиме близько 24 км проти 45 км нинішнього Південного об’їзду. При цьому 22,5 км дороги відповідатиме І категорії з 4 смугами руху (по дві – у кожен бік) та 1,3 км - ІІ категорії, із 2 смугами руху (по 1 у кожен бік).

На дорозі буде облаштовано кілька  нових дворівневих розв'язок, найскладніша з яких знаходитиметься на перетині доріг М-06 та Т-14-01 зі швидкісним з'їздом у бік траси М-06, що веде через Львів до Чопа та східного в’їзду до міста.

Також у межах цього проекту буде проведено реконструкцію 5 км траси Т-14-21 від автодороги  М-10 до с.Брюховичі. Ця ділянка буде реконструйова та розширена відповідно до І категорії.

Відгалуження від М-06 у бік Північного обходу буде здійснено за с.Запитів.

Завдяки Північній об’їзній дорозі знизиться навантаження на Південну окружну дорогу Львова, зменшиться кількість транзитного транспорту через Львів, стане зручнішим сполучення для жителів передмість Львова, покращиться екологічна ситуація в регіоні.

Нагадаємо, нова концесійна дорога пролягатиме у напрямку Львів-Краковець і сполучатиме Міжнародний автомобільний пункт пропуску "Корчова-Краковець" зі Львовом.

Траса оминатиме населені пунктів Наконечне, Наконечне 2, Яворів, Івано-Франкове та Львів (північний об’їзд) і будуватиметься відповідно до технічної категорії 1а (4 смуги руху).

comments powered by HyperComments