Львівська облрада показала свою єдність, - Ганущин

Олег Довганик  |  Четвер, 16 березня 2017, 13:43
Голова облради наголосив, що депутати максимально намагалися притримуватися вимог, які перед ними ставили громадські активісти та українські добровольці
Львівська облрада показала свою єдність, - Ганущин

Львівська обласна рада, підтримавши звернення до керівництва держави щодо ситуації з блокуванням тимчасово окупованих територій, продемонструвала виважену та консолідовану позицію.

Про це заявив під час брифінгу голова Львівської облради Олександр Ганущин.

«Я дуже тішуся, що ми сьогодні, попри складний політично-строкатий склад обласної ради, ухвалили це звернення консенсусом, в цілому і без обговорення, – зазначив Олександр Ганущин. – Єдність є тотожним словом, яке характеризує нині українську державу та її місце на дуже складній геополітичній мапі. Львівська обласна рада свою позицію висловила. Ми максимально намагалися притримуватися вимог, які перед нами ставили громадські активісти та українські добровольці».

Як повідомив Олександр Ганущин, 21 березня відбудеться чергове пленарне засідання обласної ради.

«Нам усім треба рухатися вперед. На сесії нас чекає багато роботи і прийняття необхідних рішень, які стосуються ремонту доріг, розвитку освіти, культури, підтримки силових відомств» – зауважив очільник облради.

Нагадаємо, у четвер, 16 березня, Львівська обласна рада ухвалила звернення до Президента України, Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася навколо блокування тимчасово окупованих територій. 

За нього проголосувало 66 обласних обранців. 

Текст звернення подаємо повністю: 

«Львівська обласна рада вважає неприпустимим застосування сили щодо учасників блокади торгівлі з окупантами. Рішення піти зі зброєю проти українців вважаємо недалекоглядним і цинічним. 

Проте, внаслідок тиску суспільства та майже двомісячної блокади торгівлі, Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення від 15.03.2017 року, яке дає шанс на цивілізоване обмеження торгівлі з окупантом та врегулювання ситуації.

Ми закликаємо  громадськість контролювати реалізацію вказаного документу. При цьому вважаємо, що жодним чином не можна ставити питання відновлення торгівлі в залежність від того, чи буде повернуто підприємства олігархічним та клановим групам.

У зв’язку із силовим розгоном блокади, тимчасовим припиненням торгівлі з ОРДЛО, невирішеним питанням українських полонених та ускладненим доступом волонтерів у зону проведення АТО, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо:

-         Провести розслідування, встановити і покарати, відповідно до чинного законодавства осіб, які дали та виконували наказ розігнати блокаду силовим методом;

-         У найшвидші терміни вжити належних заходів для звільнення всіх без винятку українських полонених

-         Розробити комплекс законодавчих заходів, зокрема Закони України про тимчасово окуповані території, відновлення територіальної цілісності та дії Конституції України на всій території Держави;

-         Прийняти постанову Верховної Ради України про створення тимчасової слідчої комісії з питань перевірки постачань товарів, робіт і послуг на тимчасово окуповані території;

-         Привести урядові документи у відповідність до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15.03.2017 року.

-         Прийняти комплекс законодавчих та нормативних актів щодо припинення економічних відносин з тимчасово окупованими територіями, а також встановлення заборон на торгівлю товарами російського виробництва, аж до повного розриву торгово-економічних відносин із Російською Федерацією.

-         Не ухвалювати та скасувати вже прийняті необґрунтовані обмеження для в’їзду волонтерів у зону АТО.

-         Напрацювати комплекс заходів щодо створення умов для переходу під контроль Держави підприємств, фінансових установ, котрі мають стратегічне значення для життєзабезпечення галузей економіки України, а сьогодні перебувають у власності агресора.

-         Усі органи влади та місцевого самоврядування, усі політичні партії повинні бути разом з громадою. Лише в єдності наших помислів і дій ми зможемо зберегти незалежність України та побудувати міцну, сучасну, сильну й самостійну Україну».

 

comments powered by HyperComments