Приватний колекціонер привіз до Львова незвичну виставку із засекреченим автором (ФОТО)
23 лютого, у Львові, у Реберні «Під Арсеналом» відбулось відкриття виставки авторських скульптур колекціонера Сергія Ковтуна. Про це повідомляє кореспондент “Справжньої Варти”.
Експозиція включає понад десять експонатів, зроблених із металу, шкіри, скла та багатьох інших елементів, здебільшого вінтажних та антикварних. Робота над однією скульптурою триває в середньому місяць. Усі експонати мають родзинку у вигляді підсвітки або рухомих частин і дуже серйозної деталізації.
“Одного разу Сергій приніс додому старий саксофон і сказав: “Хочу саксофоніста”, тоді й зародилась ідея цієї скульптури. Це один з образів, який зародився швидко. Бувають образи, які складно сформувати тематично, інколи це займає пів року або й більше. Зараз ми очікуємо фотографа. Інколи є тематичні замовлення — повар, кавовар. Ми дуже хочемо обійти антикварні магазини Львова і можливо якась річ, куплена у Львові, послугує прототипом або частиною для майбутньої скульптури”, - поділилася дружина колекціонера, Алла Ковтун.
За її словами, така постановка виставки, як у Львові, відбувається вперше. Зазвичай — це великий простір, виставлений по колу, добре освітлений, де проводять екскурсії відвідувачам. У Львові ж виставка експонується в закладі від холдингу “Фест”. На думку Алли Ковтун, завдяки цьому, роботи зможе побачити більша кількість людей.
Першу виставку Сергій Ковтун презентував у 2016 році, на свій День народження для друзів та жителів свого рідного міста - Чернігова. Після першої успішної виставки, «Machinarius» запросили на арт-завод “Платформа” у Києві. Третя виставка була у Чернігові на прохання партнерів. Львівська виставка буде четвертою у хронології. Також організаторам виставки уже поступило багато запрошень, зокрема з виставкового залу “Дім художника” в Чернігові та з-за кордону: Білорусі, Польщі, Німеччини.
Ім’я автора робіт Сергій Ковтун не розкрив, сказавши, що це непублічна людина, яка зберігає певну інтригу і, можливо, ніколи себе не покаже на публіку. За його словами, ідею автор, який називає себе “Машинаріус”, побачив уві сні, де було місто, переповнене різними роботами, з чого все й почалось.
Як кажуть організатори виставки, усі представлені експонати мають емоційну складову. З цією ж метою було створено “Валізу емоцій”, куди усі охочі відвідувачі можуть записати свої враження. Ці документи зберігаються та подорожують разом із експонатами по виставкових залах.
“Кожна робота викликає ненавмисну усмішку в людей, які заряджаються емоційно від виставки”, - вважає Сергій Ковтун.
Особливістю виставки є те, що людям не заборонено торкатися до експонатів. Але як зазначила Алла Ковтун, усі відвідувачі ставляться до робіт із повагою, бояться зачепити.
“Приємно те, що всі відвідувачі інтуїтивно бережливо ставляться до експонатів. На виставку приходять душевні люди. Навіть діти, яким влаштовують екскурсії від школи, потім приводять своїх батьків, бабусь, дідусів... Якщо є велике бажання торкнутися, ми дозволяємо”, - поділилася Алла Ковтун.
Окрім іншого, подружжя Ковтунів створило у Чернігові новий простір - “Фабрику позитивних емоцій”, яка займається підтримкою молодих талантів. На базі “Фабрики” діє “Відкрита багетна майстерня”, де виготовляють і розробляють ексклюзивні матеріали, діє виставковий зал та арт-кав’ярня.
“Чому “Відкрита” майстерня? Тому що будь-який клієнт може прийти і тут же замовити оформлення своєї роботи, при цьому провести час у арт-кав’ярні й подивитись на діючу виставку. Ми соціальні підприємці і свідомо не використовуємо платну рекламу. Також підтримуємо благодійні проекти, арт-проекти, молодих художників. Потрібно просто це робити. Мені здається, що за соціально активним бізнесом сьогодні майбутнє”, - розповіла Алла Ковтун.