Австралійські аборигени у Львові: у мистецькому центрі “Дзиґа” відкрилась нова виставка (ФОТО)

Євгенія Пласконь  |  П'ятниця, 17 лютого 2017, 20:31
Виставка давньої культури Австралії є частиною програми 2017 року на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Австралією і Україною, а також відзначення 70 років українського поселення в Австралії.
Австралійські аборигени у Львові: у мистецькому центрі “Дзиґа” відкрилась нова виставка (ФОТО)

17 лютого у галереї «Дзиґа» відбулося офіційне відкриття виставки творів австралійських корінних художників-аборигенів під назвою «Старі майстри». Про це повідомляє кореспондент “Справжньої Варти”.

Уже на підході до виставки, за кілька метрів було відчутно австралійський колорит: лунали звуки діджеріду (“австралійської трембіти”), які задавали ритм і відповідну атмосферу.

Мистецтво австралійських аборигенів у Львові мав честь представляти Тимчасовий повірений у справах Посольства Австралії Брюс Едвардс:

“Тут ви можете подивитися, що привезла із собою Австралія та подумати над тим, що Австралія може робити в Україні. Звичайно, ми маємо дуже багато спільного: незважаючи на те, що ми знаходимося на дуже великій відстані, у нас спільні цінності. Австралія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, а також політичну єдність”, - зазначив представник Австралії.

За його словами, мистецтво аборигенів є відмінним від іншого світового мистецтва і бере  свій початок близько 60 тисяч років тому.

На виставці також було представлено чотири прапори: два офіційних — України та Австралії, і два етнічних австралійських, які також використовуються на офіційному рівні.

Чорно-червоний прапор аборигенів: чорний колір означає власне аборигенів, червоний — землю Австралії, яку використовують у релігійних обрядах, жовте коло по центру означає Сонце, дарувальника життя. Інший прапор — прапор Островів Торресової Протоки: зелений колір символізує землю, чорний — корінні народи, синій — море, білий — мир, білий Dhari (традиційний головний убір) представляє усіх острів’ян Торресової Протоки, а зірка — п’ять острівних груп протоки і є символом мореплавців.

На виставці представлена й інтерактивна частина: відеоряд із аборигенами та пазл із зображенням одного з експонованих малюнків, який усі охочі можуть спробувати скласти.

“Я кидаю виклик львів’янам! У Києві ця виставка проходила два тижні, і  кияни не змогли зібрати пазл. Я дуже хочу подивитись, як львів’яни його складуть”, - заявив Брюс Едвардс.

Виставка експонуватиметься у галереї «Дзиґа» (м. Львів, вул. Вірменська, 35) із п’ятниці 17 лютого до п’ятниці 3 березня та буде відкрита для громадськості щоденно. Вхід вільний.

comments powered by HyperComments