Лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя у Львові: “Ми зможемо зробити модною українську мову” (ФОТО)

Євгенія Пласконь  |  Понеділок, 13 лютого 2017, 17:19
У Львові, у форматі розмови зі студентством про важливі для суспільства речі, відбулась зустріч із Тарасом Тополею.
Лідер гурту “Антитіла” Тарас Тополя у Львові: “Ми зможемо зробити модною українську мову” (ФОТО)

У понеділок, 13 лютого у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва на площі Ринок, 9 пройшла зустріч-розмова “За живе” із лідером музичного гурту “Антитіла” Тарасом Тополею. Про це повідомляє кореспондент “Справжньої Варти”.

Важливо зазначити, що це не була автограф-сесія із фанатами, адже гурт “Антитіла” займається активною волонтерською діяльністю та має благодійний фонд “Вільні ЮА”, який постійно забезпечує військових на сході України необхідними речами, тож розмовляли на суспільно важливі теми.

“Стосовно волонтерської дільності — я не один, у нас команда: Катя Нечаєва, Сергій Вусик... Головне навіть не наша команда чи фонд, а люди, тому що ті самі бронежилети, каски, медицина були можливі завдяки людям, які давали на це фінанси. А ми вже виконували функцію чисто технічну — закупити по оптимальній ціні і передати”, - розповів Тарас Тополя.

Як зазначив лідер гурту “Антитіла”, хоч зараз держава уже забезпечує воїнів обмундируванням, але постійно в чомусь є потреба на фронті усе одно. Окрім того, трапляються випадки, коли люди вимагають допомоги волонтерів, навіть у тих випадках, коли вона не потрібна:

“Це велика проблема і одне із завдань волонтерів — сканувати і фільтрувати таких людей. Тут є і психологія, і банальна спостережливість. У нашому фонді Катерина Нечаєва і Сергій Вусик приймають ці психологічні атаки, які часто бувають досить серйозними, коли людина чомусь вважає, що ти їй винен щось. Випадки такі бували. Тоді ми блокували телефон, ігнорували виклики. Було таке, що приходили погрози на адресу Каті, але з цим можна боротися”, - пояснив Тарас Тополя.

За словами музиканта і волонтера, бувають випадки зловживання і в армії, коли волонтери передають речі на баланс командира, а він потім їх привласнює. Бували випадки, коли у намет із волонтерськими речами попадав снаряд. У таких випадках волонтерам доводиться вірити на слово про подальшу долю переданих речей.

“Якщо ми говоримо про бібліотекарську справу, то є недопрацювання держави, коли за 25 років немає української літератури в фондах. Знову ми говоримо про те, що повинні бути волонтери, які за свої кошти повинні щось робити. А бібліотеки утримуються за чий кошт? Також за кошти платників податків. Не маючи альтернатив, люди будуть обирати російське”, - зазначив Тарас Тополя до теми про бібліотеки та українську мову.

Музикант закцентував увагу на тому, що хворобою нашого суспільства є тотальна некомпетентність та непрофесійність. На його думку, громада повинна жити по-совісті, а кожна окрема людина — професійно виконувати свою роботу і не годувати систему корупцією.

“В умовах демократії, плюралізму думок і цінностей західного світу, де є людська гідність в повазі, право на висловлення власної думки і самовираження, у нас неможлива жорстка українізація. Але у нас є інший інструмент — тренди, або мода. Ми зможемо зробити модною українську мову, якщо лідери суспільних думок, моделі, публічні особи, еліта (державницька і творча) будуть використовувати публічно українську мову, з них будуть брати приклад. Але це справа не 10 років, а цілого покоління (25 років)”, - вважає лідер гурту “Антитіла”.

Серед іншого, Тарас Тополя зазначив, що 22 лютого до Києва повернеться виставка сучасного мистецтва і чесної документалістики Донбасу зі стін ООН - “Ukraine EXISTS”. Музикант вважає, що своєї цілі виставка досягла, адже про Україну говорили, налагоджували мобільні контакти, багато дипломатів побачили цю виставку.


“Опитування думки на Сході по суспільних лідерах мене наштовхнула на думку, що це і у Львові буде актуально. Тому що, я не думаю, що молодь відрізняється регіонально. Але є віра в когось чи щось. Тарас приїхав з концертом, які я щороку відвідую з чоловіком, після того як фонд Тараса був янголом-охоронцем чоловіка на сході, обмундирував його”, - поділилася у коментарі для “Справжньої Варти” організатор заходу і директор Львівської бібліотеки для юнацтва,Тетяна Пилипець.

За її словами, акцент був на зустрічі зі студентами, а не фанатами; розмова про важливі для суспільства теми.

“[Тут обговорювали] всі теми, які дозволяють, щоб зажило: проговорити тему війни, волонтерських митарств, тему родини — все, що заживляє нам серце. Тому що розмова називається “За живе”, але одночасно і “Заживе”. Тарасова розмова — це те, що повинно дати нам надію, можливість почуватись обраним народом і обраним поколінням, що важливіше”, - додала Тетяна Пилипець.

Оскільки Тарас Тополя є успішним татом, який часто читає книги своїм дітям, керівництво Львівської бібліотеки зарахувало його до міжнародної програми “Тату, почитай”, а також долучило до флешмобу #я_читаю_на_Ринку_9.

 

comments powered by HyperComments