До місцевих бюджетів Львівщини мобілізували майже 10 млрд грн податків і платежів

Олег Довганик  |  Понеділок, 23 січня 2017, 16:50
За 2016 рік виконано 41 обласну програму на загальну суму 864 млн грн
До місцевих бюджетів Львівщини мобілізували майже 10 млрд грн податків і платежів

Сьогодні, 23 січня, з департаменту фінансів розпочався цикл звітів структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.

За словами директора департаменту фінансів Олега Демківа, за підсумками 9 місяців минулого року Львівщина посідала 1 місце серед областей України за показниками фінансової самодостатності. "Це означає, що ми мали і за підсумками року, видається, маємо найкращу динаміку зростання надходжень податків і зборів до місцевих бюджетів", - пояснив посадовець.

Очільник департаменту повідомив, що до місцевих бюджетів області минулоріч мобілізовано 9 млрд 956 млн грн податків та платежів, що становить 155% до надходжень за попередній рік та 106% до плану на 2016-й. "Планові завдання виконано в усіх містах обласного значення, районах та об’єднаних громадах області", - наголосив Олег Демків.

До державної скарбнички за звітний рік перераховано по області 19 млрд 625 млн грн доходів, що на 18% більше від надходжень у 2015 році.

Крім того, Олег Демків зауважив, що минулого року Львівщина отримала 870 млн грн надходжень від перевиконання митних платежів, які було спрямовано на ремонт доріг.    

Обсяг же місцевих бюджетів Львівщини з урахуванням дотацій і субвенцій із держбюджету за 2016 рік збільшився на 4 млрд 879 млн грн, що становить 25,4% у порівнянні з 2015 роком. 

Під час виступу керівник департаменту фінансів зауважив, що за 2016 рік виконано 41 обласну програму на  загальну суму 864 млн грн.

"Уперше за тривалий час затверджено усі місцеві бюджети та подано обласній раді на розгляд усі обласні програми на 2017-й ще до початку бюджетного року", - акцентував Олег Демків.

Директор департаменту фінансів Львівської ОДА також наголосив на суттєвому зростанні кількості працівників бюджетної сфери. "Їх кількість суттєво зростає, особливо це стосується органів місцевого самоврядування. Є рудименти радянської системи, які частково перемножені на популістські речі за останні десять років", - сказав Олег Демків.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив, що цю інформацію потрібно максимально доносити до громадськості, адже часто місцеві мешканці зовсім інакше собі уявляють цю систему.

"Наприклад, показники по фізкультурі. Було 805 і зараз є дві тисячі. Це зростання у два з половиною рази. Що у нас у 2,5 рази збільшилась кількість занять фізкультурою? Ні", - зазначив Олег Синютка і навів приклад минулорічної реформи ветеринарної медицини області.

"Були крики навіть у цій залі, зокрема від депутатів, проте зараз ніхто не скаже, що обслуговування погіршилось. Залишились тільки ті лікарі, які справді працюють і надають якісні послуги", - зазначив голова Львівської ОДА.

У підсумок, директор департаменту фінансів окреслив плани роботу на 2017 рік, зокрема щодо збереження динаміки податків і зборів, яка є у області за останні два роки, також щодо роботи у напрямку бюджетного вирівнювання територій, підвищення ефективності використання бюджетних коштів та спрощенні бюджетних процедур.

Слід зазначити, що на звіт були запрошені представники громадської ради, створеної при департаменті, експертного середовища, науки, громадськості та керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій і міст обласного значення.

 

comments powered by HyperComments