Українська культура в Римі: “Солодка Даруся”, гурт "Rohies" та львівські художники

Євгенія Пласконь  |  Середа, 14 грудня 2016, 16:43
Заходи пройшли у рамках програми популяризації української культури.
Українська культура в Римі: “Солодка Даруся”, гурт "Rohies" та львівські художники

Днями, у столиці Італії шанувальники української культури мали змогу поспілкуватися із відомою українською письменницею Марією Матіос, побувати на виступі кавер-гурту "Rohies" та переглянути виставу "Солодка Даруся".

Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

"У будинку Товариства "Свята Софія" шанувальники української культури побували на зустрічі із Лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка, переможцем різноманітних літературних премій, письменницею Марією Матіос, що презентувала їм свою книгу "Солодка Даруся", - розповіла Христина Береговська.

Окрім досягнень у літературі, римлянам представили сучасну українську музику.

“Любителі української пісні побували на виступі кавер – гурту "Rohies" зі Львова. Колектив виконав кавер-версії відомих українських народних пісень та популярних творів відомих українських виконавців. Зокрема, презентував програму "Сонця Схід", з якою гурт кілька разів виступав перед військовими та цивільними в зоні проведення АТО", - додала Христина Береговська.

За її словами, у Римі відбулась і презентація творів професорів Львівської національної академії мистецтв. Виставку організували з нагоди ювілею 70-річчя цього навчального закладу та 140–ліття заснування художньої освіти в Галичині. 

Також глядачі мали змогу переглянути виставу "Солодка Даруся" музично-драматичного театру м. Івано-Франківська, що відбулася в актовому залі собору Святої Софії. Очолив колектив талановитих акторів головний режисер - Ростислав Держипільський.

У фойє будинку Товариства “Свята Софія” відбулась науково-практична доповідь, присвячена питанням розвитку української мистецької освіти.

comments powered by HyperComments