У восьмій лікарні Львова запрацював глаукомний кабінет із сучасним обладнанням
Відтак, всіх львів’ян закликають відвідати офтальмолога територіальної поліклініки, щоб пройти обстеження щодо глаукоми і інші обстеження, які стосуються органу зору.
Для ефективної діагностики глаукоми на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні створило міський глаукомний кабінет , який за бюджетні кошти (354,8 тис. грн.) був оснащений сучасним статичним периметром. У міський глаукомний кабінет пацієнти скеровуються лікарями-офтальмологами поліклінік Львова.
«Глаукома – це поширена група захворювань, спільним наслідком яких є атрофія зорового нерву, яка призводить до сліпоти. Тому дуже важливе значення має своєчасна діагностика цього захворювання, підвищення внутрішньоочного тиску з тим, щоби вчасно призначити лікування і запобігти розвитку сліпоти у пацієнта», - зазначив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради
За його словами, у попередні роки під час акцій вдалося виявити 212 пацієнтів з початковими формами глаукоми. Відповідно, цим людям дали шанс на збереження зору. Як зауважує Володимир Зуб, глаукома не є простим захворюванням, тому що в занедбаних стадіях вона дуже важко піддається лікуванню і корегуванню.
Довідка:
Глаукома на початкових стадіях протікає безсимптомно і тільки на пізніх стадіях проявляється помітним звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти. Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії – загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам, старшим 40 років, один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше.