Львівський Лицар зібрав вже 82 тис. грн.
Нагадаємо, Львівський Лицар був встановлений 30 липня. За цей час львів’яни та гості міста пожертвували для нашого війська 82 тис. грн. За ці кошти закуплено 11 приладів нічного бачення і один нічний приціл.
Як нагадав голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк, головна мета цієї збірки – кошти для закупівлі обладнання – приладів нічного бачення (ноктовізорів) і тепловізорів.
«За шість днів нам вдалося зібрати певну суму, і ми старалися якнайшвидше використати цю суму для закупівлі. Ми дискутували з людьми, які займаються передачею обладнання на Схід, і зупинилися на тому, що купляємо прилади не найвищої якості. Ми купуємо ті прилади, які можуть працювати в зоні бойових дій. Ми старалися забезпечити якомога більше підрозділів. Тому зараз є 12 приладів нічного бачення (ноктовізорів), в тому числі один нічний приціл. Ми хочемо, щоб наші хлопці протестували його на полігоні і сказали своє враження. Люди, які вели участь у бойових діях в гарячих точках, нам порадили специфічний потужний ліхтар, який має можливість освітлювати щонайменше 500 м. Ми будемо закуповувати те обладнання, яке потрібне хлопцям насамперед. За наступні кошти будемо купляти термовізори. А закуплені ноктовізори поїдуть у різні підрозділи та частини сьогодні і завтра», - повідомив Андрій Салюк.
Як запевнив військовослужбовець 24-ої механізованої бригада Збройних сил України, учасник АТО, Тарас Милян,це обладнання дасть можливість врятувати життя наших військовослужбовців.
«Прилади нічного бачення дають можливість нашим військам зорієнтуватися в умовах обмеженої видимості, відстежувати певну територію, не потрапити у засідку, не допустити нападу на базовий табір чи на блокпост. Тобто, випередити ворога у якихось діях. Це дасть врятувати не одне життя наших солдатів», - зазначив Тарас Милян.
За його словами, згідно з нормами НАТО чи Американських збройних сил, кожен військовослужбовець повинен мати прилад нічного бачення.
«Не будемо наближатися до їхніх стандартів, але було б добре, якби 2-3 прилади нічного бачення були б на взвод, а ще краще на відділення. У нас так виходить, що один прилад може бути на кількасот чоловік», - говорить Тарас Милян.