Літня іконописна школа у найдавнішому монастирі Західної України
Учні цієї школи - люди різні за віком – вивчають також теорію, а саме: технологію написання ікон та історію їх створення в українській та візантійських традиціях.
За два тижні кожен учень школи має написати дві ікони: одну залишає собі, а другу дарує монастиреві до музею іконописної школи. Малюють учні на дошках за стародавньою технологією – фарбами на жовтковій темпері.
Майбутні іконописці за час навчання у школі провадять спосіб життя, схожий на чернечий: беруть участь у богослужіннях та реколекціях, а після вечірньої молитви дотримуються священного мовчання, яке триває аж до ранку наступного дня.
Довідка:
Лаврівський монастир святого Онуфрія є одним з найдавніших монастирів у Західній Україні, він діє від княжих часів і до сьогодні. Ця чернеча обитель є давнішим монастирем святого Онуфрія в Україні. Свого часу в ньому зберігалися єдині на всю Східну Європу мощі цього святого.
Святий Онуфрій вважається покровителем породіль, за походженням він – перський принц, котрий жив у IV столітті. Згодом подався у пустелю, де прожив у пості і молитві 60 років.
За переказами та даними монастирської хроніки, у Лаврівському монастирі похований князь Лев, засновник монастиря.