Бракований газ. Якість блакитного палива в Україні не перевіряє ніхто
Натомість, в управлінні магістральних газопроводів «Львівтрансгаз», яке транспортує блакитне паливо до семи областей західного регіону, запевняють – перевірку якості газу проводять постійно. «Весь газ, який поступає до нас в систему, щоденно на поточних хроматографах визначається його якість. Не може бути варіанту, щоб піщов газ неякісний і ніхто того не розуміє і не бачить», - запевняє головний диспетчер УМГ «Львівтрансгаз» Юрій Закаляк. За його версією, щотижня газ перевіряють у спеціальних лабораторіях.
Втім проблеми починаються на іншому рівні, каже міністр опозиційного уряду Олександр Гудима. Так, він заявляє, що після прийому блакитного палива у магістральні газопроводи жодної перевірки якості не проводиться. Цього не роблять ні "Львівгаз", ні комунальні "Теплоенерго". Більше того, вони не мають відповідного устаткування. Натомість, у Європі якість газу перевіряють навіть в квартирах мешканців.
«В нас, на жаль, того немає. Коли наступають морози, тоді тільки наївні люди, які запалюють камфори, котли, не помічають, що котел на максимумі, а в будинку не гріє. Тому що температура теплоносія мала би бути 90 градусів, а її нема», - заявив О. Гудима.
Так, каже він, ініціював неофіційні перевірки якості газу в Львівській, Київській та Харківській областях і всі вони показали відхилення від стандартів від 500 до 1000 калорій на тисячу кубометрів.