Гуртожиток чи квартира: гаряча дилема серпня для першокурсників
Оскільки левова частка абітурієнтів не проживає у місті, в якому планують навчатися, їм доведеться обирати між найманою квартирою і гуртожитком.
Цей вибір має два виміри: психологічний та фінансовий. З першим начебто просто: гуртожиток – це спілкування, вечірки та пов’язаний з цим брак часу й приватності; квартира – більше особистого простору, немає несподіваних гостей, не холодно зимою. До того ж, комусь домашній спокій видається просто нудним. Проте значно вагомішим є фінансовий вимір. Яка ситуація з ним у Львові, спробуємо розібратися в даному матеріалі.
Винаймати квартиру – задоволення не з дешевих. Проте у Львові це реально, якщо брати до уваги ціни на оренду житла у Києві. За даними сайту svitkvartyr.com ціни на оренду квартир є такими: 3-кімнатна квартира – 3000-3500 грн.; 1-кімнатна – 1500-2500 грн.
Ціни на двохкімнатні квартири відрізняються в залежності від районів свого розташування. Квартири у Франківському районі – 3000-3200 грн.; Шевченківський – 1700-2500 грн.; Галицький – 2500-3200 грн.; Личаківський – 1900-2500 грн.; Сихівський – 2200-2500 грн.; Залізничний – 1200-2200 грн. Це середні ціни на оренду житла з хорошими умовами, але без надмірностей, таких як, наприклад, підлога з підігрівом.
//www.poltava.pl.ua
Захмарними є ціна на оренду квартир лише на проспекті Свободи і на вулиці Ставропігійській. Верхню межу орендної плати на помешкання, наприклад, з дизайнерським оформленням чи євроремонтом, встановити не можливо, оскільки вона не обмежена.
Студенти зазвичай винаймають квартири з друзями і живуть по двоє в одній кімнаті. В такому разі за місяць проживання потрібно буде оплатити 500 – 700 грн., без врахування комунальних послуг. Проте, і в цьому випадку можливі варіації як за умовами проживання, так і за вартістю.
Ціна найманої кімнати у квартирі з господарями – 500-700 грн. Проте не факт, що в цій кімнаті ви будете жити одні. Крім того, господарі вимагають, щоб студенти на кожні вихідні їздили додому. Перевагою є лише те, що не потрібно платити за комунальні послуги. Цей варіант житла не найкращий, проте на кожен товар є свій покупець.
Окреме запитання як знайти підходящу квартиру. З одного боку все начебто просто: можна знайти в Інтернеті чи в газеті гідний варіант і зателефонувати за вказаним номером. Проте, швидше за все на другому кінці дроту відповість маклер, послуги якого платні. Ціна їх залежить від маклерського агентства: це може бути 200 грн., 1000 грн., або взагалі одноразовий платіж місячної вартості знайденої квартири (2000 – 3000 грн.). Обійтися без послуг маклера доволі складно, оскільки майже всі хороші квартири здаються через агентства.
Не звертатись до послуг маклера реально, хоча і дуже складно. Наприклад, у соціальних мережах є групи, де публікують некомерційні оголошення для всіх хто шукає чи здає житло. У мережі „ВКонтакті” це: vk.com/nomakler; vk.com/dim.lviv; vk.com/club17082547. Знайти ріелторські агентства в Інтернеті простіше простого: достатньо ввести ключові слова для пошуку.
Пошуки найманої квартири річ доволі непроста. Значно простіше поселитися у гуртожиток. Такий варіант проживання має чимало переваг і недоліків. Проте, однією з переваг є вартість проживання. У Львівському національному університеті ім. Івана Франка в 2013-2014 рр. вона складатиме 121 – 148 грн. Така інформація оприлюднена на сайті університету.
На сайті ж Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького вартості місячного проживання не вказано. У планово-економічному відділі на запитання, скільки коштуватиме місяць проживання у гуртожитку, відповіли наступним чином: „В такому форматі не можемо дати відповідь, читайте у нас на сайті. Дякуємо, до побачення”. Проте студентка, яка проживає у гуртожитку даного університету, розповіла, що у 2013-2014 рр. місяць проживання коштуватиме приблизно 150 грн.
Отож, де краще поселитися питання доволі спірне і однозначної відповіді немає. Кожен сам має вирішити, де краще мешкати. Проте часто вирішальним чинником є саме фінансова сторона, і під час цьогорічного сезону поселення вона виглядає саме так, як описано в цьому матеріалі.