Кіномани, готуйтеся! Львів полонили короткометражки
Виконавчий директор кінофестивалю Ольга Райтер говорить – попри те, що офіційне його відкриття стартувало тільки 25 липня, показувати фільми у Львові розпочали ще у вівторок. Переглянути їх львів’яни могли безкоштовно у різних кінотеатрах міста. Демонстрували не тільки кінострічки сучасних режисерів, але й ті, що уже встигли стати раритетними.
«Вчора ми дивилися великі і короткі метри, які презентував національний центр імені Олександра Довженка. Це підбірка із заборонених фільмів, які вони зараз оцифрували і нам надали. Серед яких, наприклад, незакінчений фільм «Київські фрески» Сергія Параджанова. До нас дуже багато надходить іспанських, німецьких і французьких фільмів. Там напевне кожен п'ятий знімає і щось робить – тримає світло, носить каву. Які там теми переважають? Люди прагнуть знімати комедію, але їм не вдається. Обирають темку міжлюдських стосунків, де можна зіграти на акторській грі, якихось поворотах», - розповідає Ольга Райтер.
Усі короткометражки, кажуть організатори фестивалю, демонструватимуться виключно мовою оригіналу, але з українськими субтитрами. Такою є світова практика. Цікаво, що за надісланими стрічками можна навіть класифікувати, які саме фільми полюбляють знімати у тій чи іншій країні.
Оцінювати якість фільмів будуть у кількох номінаціях. Це «Найкраща режисура», «Найкращий сценарій» та "Гранд-прі». Бали виставлятиме міжнародне журі, одним з членів якого є директор Лондонського фестивалю короткометражок Філіп Ілсон.
«Я з нетерпінням чекаю переглядів, уже переглядав програму і з тих фільмів, які ми будемо дивитися, бачив лише кілька. Думаю, це буде незабутній досвід. Також представлю найкращі британські короткометражки, які будуть цікавими для перегляду», - смакує подією Філіп Ілсон
Нагадаємо, що фестиваль короткометражок "Wiz-Art" заснований практично на волонтерських засадах. Жодних матеріальних нагород його учасники не отримують. Організатори заходу визнають: їх головна мета — відновити в Україні кіноіндустрію.