З допомогою німців. У старій частині Львова взялися за відновлення внутрішніх двориків
Начальник управління охорони історичної спадщини Лілія Онищенко говорить – перш ніж взятися за реставрацію подвір’я, усі деталі обговорили з мешканцями прилеглих квартир. Проектанти запропонували кілька варіантів і в результаті зійшлися на одному.
«Тут буде єдине дерево збережене – каштан. Довкола нього будуть облаштовані лавочки. Територія ця фактично буде замощена. Залишили спеціально частини не замощені, щоби там можна було посадити якусь зелень чи траву, гойдалки будуть передбачені», - проводить екскурсію «пілотним» проектом-подвір’ям чиновник.
Лише заміна інженерних мереж, кажуть у мерії, обійшлася у 80 тисяч гривень. Цю суму проплатили з міського бюджету. Загалом благоустрій подвір’я коштував 190 тисяч. Кошти розподілили між собою три сторони: місто, власне мешканці та німецька організація «GIZ». Фінансуючи реставрацію історичних пам’яток, її представники співпрацюють з Львовом чотири роки. За цей час виділили чотири мільйони євро. Реставрація двориків – це нова фаза співробітництва.
«Це є перший проект, який ми проводимо стосовно реставрації внутрішнього подвір’я. Цим роботам передував тривалий процес. Рік тому ми почали разом з мешканцями обдумувати, які потреби і плани є у них стосовно використання цього подвір’я. Всі ідеї ми вклали у розробку проекту. Це є перший двір, який ми реставруємо спільно. На черзі - інші львівські подвір’я», - зазначила керівник проекту «GIZ» у Львові Іріс Гляйхман.
Наразі за спільною програмою міста та німецького товариства «GIZ» у Львові відремонтують три подвір’я. Після вулиці Личаківської на черзі дворик на Кривоноса, 7. Якщо практика виявиться успішною, то проект задіють і на інших об’єктах.