Магдебурзьке право для місцевих громад: Реформа самоврядування 2013 у Львові
У прес-конференції також взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, Постійний Представник ПРООН в Україні, координатор системи ООН Алессандра Тісо та директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані.
За словами пані Ставнійчук, головна мета потенційної реформи – досягнення самоврядування місцевих громад і спроможність їх самих забезпечувати свої потреби з мінімальною підтримкою держави. Європейський підхід, пов'язаний з пошуками власних ресурсів Львів вже запозичив, так само це повинні зробити й інші міста України.
«Пріоритетним для Львова є відкритість у прямому і переносному розумінні? – зазначив А. Садовий. – У нас є вільний вхід у органи влади, відбувається співпраця населення, влади, громад, бо завданням муніципалітету є спрощення життя, мінімізація бюрократії і доступність інформації».
У свою чергу Алессандра Тісо зазначила, що їй імпонує розуміння і підтримка Львовом тих європейських тенденцій, що спрямовані на розвиток міста та самоврядування громад. «У Львові існує підтримка з боку влади та координація її роботи з населенням. З точки зору ПРООН, розвиток демократії із залученням місцевих громад є першочерговим пріоритетом, тому співпраця кожного учасника громади несе залучення нових ідей, нових концепцій і навіть фінансових ресурсів для розвитку муніципального управління», - підкреслила пані Тіссо.
Нагадаємо, що проект Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» був започаткований у квітні 2004 року з метою сприяння демократичному врядуванню та покращенню якості життя у містах України.
Проект працює на національному, муніципальному рівнях та рівні громад. Донорами проекту стали Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Посольство Королівства Норвегія в Україні та Уряд Канади.