Дрімуче середньовіччя в сучасному Львові. Виявляється, діти-мауглі у 21 столітті – це не казки, а страшна реальність
Сусіди кажуть, дітей ніколи не бачили, бо батьки просто на просто не випускали їх на вулицю. По суті, вони не вміють ходити, не розмовляють, що вже й говорити про читати та писати. Сердешні весь час сиділи у чотирьох стінах у повній антисанітарії, смороді та голоді. Протягом багатьох років цим дітям не надавалась ніяка медична допомога, протягом багатьох років ці діти не перебували на будь-якому обліку і їхні батьки не отримували будь-яких матеріальних соціальних допомоги.
«Батьки алкоголіки, дітьми не займалися, не виховували. Вони тут живуть з 2001 року. Як вони переселилися, то старшого хлопчика Любчика ми на вулиці бачили рази три. Він там сидів як в тюрмі, і то в тюрмі людей виводять на прогулянку, а їхній меншенький хлопчик народився у 2007 році, він не бачив ні сонця, ні повітря. Ми казали дільничному лікарю, я особисто казала - робіть щось», - розповідає про соціально-атрофовану сім’ю сусідка Світлана Трофімова. Жінка каже, що неодноразово сусіди говорили з батьками, мовляв, випустіть дітей погуляти, на сонце, на свіже повітря, однак ті постійно відхрещувались.
За словами очевидців життя диво-сімейки, мама дітей теж на вулицю не виходила. До себе в хату нікого не пускала. Занедбаних і скалічених дітей виявила перевірка прокуратури. Вони шукали дітей, які не ходять до школи і натрапили на двох «мауглі».
tsn.ua
Дітей забрали від горе-батьків. Зараз їх відгодовують у дитячій лікарні. Тутешні медики кажуть - були шоковані побачивши хлопчиків. «Давненько ми такого не бачили, ще десь на початку своєї професійної кар’єри я щось побідне бачив в глухих Волинських селах. Діти не доглянуті, з ознаками педикульозу, тобто вошивістю, діти мали залишки корости, діти не до харчовані. Окрім того, в них є дуже обмежений рух у всіх суглобах, внаслідок тривалого знерухомлення, у цих дітей атрофія м’язів, вони не розмовляють, вони не ходять, намагаються повзати, сідають, самостійно не їдять - ми їх годуємо», - розповідає про стан діток головний лікар Львівської міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.
Що ж до так званих батьків, то попри їхню, м’яко кажучи дивакуватість, і батько, і мати юридично грамотні, знають свої права. «Мама має вищу освіту, закінчила комерційну академію, батько на перший погляд зловживає алкоголем, але за нашими даними займається підприємницькою діяльністю, торгує на одному з львівських ринків. Батьки, попри усе, юридично грамотні, відмовились надавати будь які свідчення чи пояснення з даного приводу», - зазначає прокурор Личаківського району Львова Назарій Степанчак. Він також повідомив, що проти батьків прокуратура відкрила кримінальне провадження. За злісний недогляд дітей їм загрожує до 5 років позбавлення волі.
Паралельно із прокуратурою, своє розслідування розпочала і Львівська міська рада, аби з’ясувати, хто винен у тому, що батьки довели своїх дітей до такого стану. Так, під підозрою у профнепридатності опинилась низка посадових осіб. Серед них – дільничний педіатр, сімейний лікар, освітяни та дільничний міліції.