Золото Карпат: Олімпійці заробляють його після перемоги, а чиновники - на "будівництві" об'єктів
Не зменшує впевненості Вілкула фактично нульова інфраструктура сьогодні та мільярдні витрати в майбутньому. Спеціальний сайт "про підготовку до подачі заявки України для проведення зимової Олімпіади-2022 в Карпатах" минулого року наводив слова тодішнього голови Львівської ОДА Михайла Костюка про те, що для проведення Олімпіади-2022 на Львівщині потрібно 8 мільярдів євро.
За словами О.Вілкула, центром зимових ігор мав би стати безпосередньо Львів. Якщо б нам дали «добро» у МОК, то поблизу стадіону, спорудженого до Євро-2012, влада хоч зараз готова розпочати будівництво "супер-пупер" льодового поля. Далі, мріє О. Вілкул, необхідно привести до належного стану Карпатський регіон з його лижною інфраструктурою. А там, бідкається кабмінівець, все треба починати з нуля. Проте найважче, вважає він, знайти фінанси на ремонт доріг – так, тільки траса Київ-Чоп без особливих труднощів готова "поглинути" мільярд доларів.
Де для олімпійців - п'ять кілець, там для урядовців - шість нулів
zakarpattya.net.ua
Попри всі перешкоди, віце-прем’єр з оптимізмом дивиться в майбутнє. «Після Олімпіади-2022 Карпатський регіон буде центром європейського туризму. Найважливіше, що після цього залишиться спадщина… Західній Україні це дає шанс на розвиток інфраструктури, який буває раз на сто або й на тисячу років», - не без пафосу заявив Олександр Вілкул.
На його думку, головним конкурентом Львова у змаганні за право приймати Олімпіаду-2022 буде Мюнхен. Крім Німеччини, апетит на майбутні Олімпійські ігри мають також Норвегія та Польща.
Не зважаючи на серйозну конкуренцію, у березні Україна подасть заявку до Міжнародного олімпійського комітету з повним комплектом документів.
Нагадаємо, що в липні наступного року МОК сформує список кандидатів. Цього ж місяця 2015 року буде оголошений переможець.