ЗНО-2013 – зворушливе сполучення: Новісінький планшет під батареєю та стара добра «шпора» за унітазом...

Орися Хом’як  |  Четвер, 27 червня 2013, 17:41
Сьогодні абітурієнти здають останній предмет зовнішнього незалежного оцінювання – світову літературу. Від того, як вони напишуть, та наскільки чесно, цей та інші обрані предмети залежить чи стануть сьогоднішні школярі майбутніми студентами, а чи залишаться ще рік чекати – знання покращувати та відучуватись мухлювати.

«Громадська організація «Опора» уже вшосте проводить перевірку якості пунктів прийому тестувань, -- розповідає Наталія Радиш, координатор кампанії. -- Усього, організація перевіряє пункти у шістнадцяти областях України, у тому числі, у Львівській області. Під час спостереження представники мережі були присутні на пунктах, де абітурієнти складали наймасовіші тестування – українську мову та літературу, математику, історію України, іноземні мови, географію, хімію та біологію».

Пані Радиш розповіла, що представники ГО «Опора» загалом позитивно оцінюють підготовку та проведення ЗНО у Львівській області. Хоча, без дрібних порушень не обійшлося. Так, зокрема представниками мережі було зафіксовано видачу інструкторами тестових зошитів абітурієнтам до закінчення тестувань у цілому пункті, невкладання  невикористаних зошитів у пакет з бланками відповідей, вихід із аудиторії без дозволу.

На пунктах проходження незалежного тестування, чергові перевіряли туалетні кабінки до проходження тестів, під час та після. Знаходили і шпаргалки заховані за бачком та приклеєні до унітазу, калькулятори та навіть цілі конспекти.

«Минулого року металодетектори були встановлені на вході до пунктів тестування, -- розповідає Ірина Швець, один із координаторів мережі. -- Цього ж року, була введена так звана технологічна перерва. Під час написання тестування, у зал заходили представники Державної служби охорони та перевіряли чи всі сидять на своїх місцях, чи не здають тестування замість абітурієнта його більш розумні колеги, ну і звісно ж, представники держслужби перевіряли чи немає в абітурієнтів захованих телефонів, флешок, наушників, жучків. Наголошу, жодного тілесно контакту не було!».

Як запевняють координатори кампанії громадського спостереження за ЗНО, скарг  учнів та  їх батьків на такі «перерви» не було, щоправда, одна матуся телефонувала і повідомляла, що її чадо було наляканим.

Технологічна перевірка тривала близько трьох-п’яти хвилин, потім ці хвилини додавали до загального часу. До слова, через різноманітне «шпигунське» приладдя були позбавлені права здавати тести цього року двоє осіб, котрі здавали предмет «Хімію», стільки ж – що писали тестування з іноземної мови та аж дев’ятеро у перший день тестування із дисципліни «Українська мова та література». Другого випробувального дня з цього предмета уже ніхто не насмілився  пронести телефони та інше недозволене приладдя. Відзначені ж «щасливчики» будуть змушені пробувати свої сили аж наступного року.

Через техніку, усього сорок чотири особи у Львівській області були позбавлені права здавати тестування.

Не лише через технічні аспекти школярі були позбавлені права вступу. Зокрема, на пункти приходили абітурієнти, які не взяли із собою усіх потрібних документів, були й такі, що приходили з паспортом… батьків. Одна із школярок переплутала день здачі тесту з української мови та літератури. Бідолашні забудьки та розтяпи теж змушені здавати тестування уже в 2014 році.

Під час проходження ЗНО був і один по-справжньому казковий випадок. Школяр прийшов на здачу тестування, проте заявив, що не отримав сертифіката-запрошення. На щастя, хлопець прийшов, мабуть ну дуже заздалегідь, тож встиг поїхати у регіональний центр, забрати сертифікат і вчасно повернутися до початку вступних випробувань.

Представники «Опори» стверджують, що цьогорічні випускники виявились хитрішими за свої попередників. Ще до початку тестувань, коли вони уже перебували у приміщенні, «умільці» заходили до вбиралень та заздалегідь залишали шпаргалки, які… забирали чергові та спостерігачі.

«Сьогодні відбувається останнє тестування з предмету «Світова література», -- заявила Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. -- Порівняно із минулими роками, кількість вилучених вступників із пунктів проходження тестування є меншою. Що цікаво, найбільше вилучають тих абітурієнтів, які не пройшли тестування два-три роки тому».

Як розповіла пані Середяк, у Львівській області, окрім трьох предметів, є найвища явка присутності на тестуваннях. Хоч і менша, аніж минулоріч.

До слова, представники регіональних центрів оцінювання якості освіти хочуть запровадити аби тестування для абітурієнтів, які є випускниками минулих років було платним. Цю ситуацію пояснюють тим фактом, що такі вступники, які, до прикладу, навчаються у коледжах, подають заявки, а на тестування не приходять. Не з’являються вони тому, що керівництво коледжів, де ті навчаються, переконує їх, що після навчання в їх закладі учні зможуть вступити до університет одразу на другий курс. От, вступники і не приходять на ЗНО, не усвідомлюючи, що після коледжу потрапити до університету можна буде швидше за все на комерційний основі, тоді як, хороший сертифікат незалежного оцінювання дає шанс навчатись на бюджеті.

Уже сьомого липня будуть відомі результати усіх предметів із ЗНО, вступна ж кампанія, нагадаємо, триватиме з 1 до 31 липня. Результати тестувань можна буде дізнатися на сторінці учасника  ЗНО з сайту Українського центру оцінювання якості освіти.

Подаємо графік проведення додаткової сесії  ЗНО – 2013 для абітурієнтів, які мають право її здавати.

-- 4 липня: 10.00 – "Російська мова", 14.00 – "Географія";

-- 5 липня: 10.00 – "Українська мова та література".

-- 8 липня: 10.00 – "Іноземні мови" (англійська, німецька, французька, іспанська), 14.00 - - "Хімія";

9 липня: 10.00 – "Фізика", 14.00 – "Всесвітня історія";

10 липня: 10.00 – "Математика", 14.00 – "Біологія";

11 липня: 10.00 – "Історія України"; 14. 00 – "Світова література".

 Уже 16 липня будуть відомі результати тестування  ЗНО з додаткової сесії. Поки що на неї зареєстровано усього двісті осіб.   

           


 

comments powered by HyperComments