До Львова з’їхались найкращі майстри струнних музичних інструментів
Два десятки найкращих майстрів зі всієї України привезли на виставку свої витвори. Серед них – митці з Криму, Києва, проте найбільше із Західної України. Адже саме в Карпатах ростуть смереки та явори, з яких і роблять такі скрипки.
Роман Шмігельський створює музичні інструменти вже 40 років. За цей час світом розійшлося понад сотня його скрипок, чимало альтів та віолончелей. Кожна з них має свою історію. І кожна зроблена з матеріалу, який майстер заготував ще тридцять років тому. Каже - до вибору дерева для інструмента треба підходити дуже ретельно. Воно повинно бути акустичним. А ще – красивим. Знайти таке – нелегка справа. З тисяч смерек лише одна підійде для створення інструменту. Явори теж вибирає лише найвищої якості.
Добре зроблений інструмент, каже майстер, може служити музикантам кілька століть. І з роками не втрачати свого чарівного голосу. Згадує, як колись тримав у руках скрипку Страдиварі. Емоції від цієї зустрічі не тьмяніють вже десятиліттями.
Організатор виставки Остап Шутко, каже, що такі виставки є надзвичайно важливими як для майстрів так і для музикантів. Адже тут можна кожен інструмент попробувати, послухати, порівняти у звучанні. А ще домовитись з майстром про придбання чи то скрипки чи акордеона. Окрім українських митців, до Львова приїхали ще й дві знані майстрині з Польщі – Данута і Аніта Павліковські, які належать до родини найвідомішого польського майстра Яна Павліковського. Завітали також гості зі Словаччини. Проте, переконує організатор, наші майстри нічим не поступаються закордонним.
Організатори виставки тішитимуть відвідувачів і скрипковими батлами. Щовечора у залі Палацу мистецтв відбуватимуть змагання інструментів. Голосуванням присутні визначатимуть скрипку з найкращим звучанням.