Через ревнощі батько залишив сиротами 11 дітей

Середа, 15 лютого 2012, 12:11
Одинадцятеро дітей на Львіщині залишились без матері і, фактично, без батька. 49-річний чоловік через ревнощі убив власну дружину, причому, був цілком тверезий.

Подружжя прожило у шлюбі 22 роки, семеро їхніх дітей є неповнолітніми. Найменшій дівчинці у цій родині три роки, її старшому братикові – чотири. Тепер сімох неповнолітніх братиків та сестричок доведеться взяти під опіку 18-річному Андрієві та 19-річній Ганні. «Родина би хотіла, щоб вони були разом, – каже родичка Любов Данилкович. – Вони є дорослі, розумні. Одне за одного думають, допомагають».

Обвинуваченого Михайла Куртяника під вартою міліції лікують у районній лікарні. Адже після убивства дружини чоловік ножем намагався вкоротити собі віку. Його врятували діти, які й викликали «швидку». «Пояснити не можу, як то сі унас получило, – плаче обвинувачений. – Не можу, якби то всьо назад вернути, не хотів її вбивати».

Три роки тому у родини Куртяників згорів будинок на пагорбі села Плав'є. Благодійник збудував родині нову хату, унизу. На горі залишилася лише стайня з худобою, там і сталася трагедія. «Я забіг сюда, відкрив двері, – показує місце у стайні син Василь. – Побачив, тут мама лежала головою до яшилі (ясел)».

За те, що напідпитку лупцював дружину, на Михайла Куртяника у міліції не раз складали адмінпротоколи. «Ніде не робив, за дитячі гроші їв, пив, курив, – каже про батька дочка Тетяна Лукан, – бив маму, коли все, мама визве міліцію, потримають один день, два і відпускають. Прийде додому, два-три дні не п'є, потому знов нап'ється, і знов її б'є». Правоохоронці кажуть, що вдіяти нічого не могли. Мовляв, віддати людину на примусове лікування в Україні можна лише за її письмовою згодою.

«З його слів, вона йому почала розказувати, як зраджувала йому, і він зі злості схопив ніж, який знаходився там же ж, в сараї, і вдарив її по горлу», – каже старший слідчий Сколівського РВ Михайло Дребот.

Будинок, у якому залишилися діти, новий, але недобудований. Система опалення вимикається під час морозів, води немає, як і ванни з туалетом. «Тут повинен був бути туалет, – каже родич Богдан Данилкович. – Осталися тільки стіни і канава, ні води, ні каналізації, нічого немає».

За вбивство дружини Михайлові Куртянику загрожує до 15 років позбавлення волі. «Я маю надію на файного сина, шо в мене син дорослий вже, – каже обвинувачений. – Велика надія на нього, на дочку Ганнуську. Я би їх просив, шоб вони були їм замість батька і мами». Якщо старші діти стануть офіційними опікунами молодших, кожному з неповнолітніх членів сім'ї районні чиновники обіцяють щомісячні доплати через втрату годувальника, по 2,5 тис. грн. на кожну дитину.
 

comments powered by HyperComments