Світло й Тінь

Світло й Тінь

Світло й Тінь
Адреса:Львів, Світло й Тінь, м. Львів, вул. Стецька, 3а
Телефон:+38 (032) 244-40-45, 244-40-43, 244-40-46
Відкриті:з 9.00 до 18.00 (перерва з 13.00 до 14.00)
E-mail:[email protected]
Web:https://www.pylypyukgallery.com.ua

Опис закладу

У січні 1999 року у Львові розпочала свою роботу перша в Україні фотогалерея. Заснував її Василь Пилип’юк – визначний український фотохудожник, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний редактор фотожурналу «Світло й Тінь», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.

Основна мета першої в Україні фотогалереї – ознайомлення львів’ян та гостей міста з різних куточків як України, так і зарубіжжя, із світом фотомистецтва, залучення провідних українських митців до творчої співпраці. Оскільки в рівненському Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука Василь Пилип’юк створив власну школу фотомистецтва, активно проводить дослідження розвитку фотосправи в Галичині на межі XIX-XX століть, – фотогалерея є першим йому у цій справі помічником, сприяє вихованню нового покоління фотомитців, є однією з вагомих сходинок на шляху завоювання українськими фотомитцями світової слави. Свідчення цього – десятки виставок фотомитців з усієї України і зарубіжжя. Частими гостями фотогалереї є зарубіжні фотохудожники, бізнесмени, які після оглядів фотовиставок, знайомств з провідними митцями України переконуються, що кошти, вкладені в художню фотографію, – повернуться сторицею для утвердження українського культурного простору, цілісного спектру національної культури України.

Як виник задум фотогалереї? В одній із закордонних поїздок разом з Президентом України Леонідом Кравчуком, кількома журналістами і міністрами  Василь Пилип’юк в Бельгії відвідав приватну художню галерею. Хтось із міністрів запитав маестро: «Василю, коли в тебе буде така галерея?» Ця ідея  – відкрити у Львові фотогалерею, – викристалізовувалася упродовж років. І ось вона діє. Підприємець з Нью-Йорка Іван Кулак, який відвідав фотогалерею 2006 року (сфера його діяльності – продаж художніх промислів у США), радісно і, навіть, здивовано сконстатував: «Вигляд фотогалереї надзвичайно сучасний. Пана Пилип’юка знаю давно…»

Висловимо впевненість: фотогалерея Василя Пилип’юка активно сприяє знайомству з українським фотомистецтвом.
 

Фото закладу

Адреса:Львів, м. Львів, вул. Лесі Українки, 8
Музей меблів та порцеляни
Адреса:Львів, м. Львів, пл. Ринок, 10
Телефон:+38 (032) 274-33-88
Відкриті:з 9.00 до 18.00 (перерва з 13.00 до 14.00)
E-mail:[email protected]