Музей меблів та порцеляни

Музей меблів та порцеляни

Музей меблів та порцеляни
Адреса:Львів, Музей меблів та порцеляни, м. Львів, пл. Ринок, 10
Телефон:+38 (032) 274-33-88
Відкриті:Щодня, окрім понеділка, з 11.00 до 17.30
E-mail:[email protected]

Опис закладу

Музей меблів та порцеляни є філією Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України.

Фондова група меблів нараховує близько 680 предметів. Колекція почала формуватися з моменту заснування у 1874 р. Міського промислового музею, у статуті якого було, зокрема, зазначено, що він створюється для того, щоб львівські ремісники могли тут вивчати кращі надбання минулих століть, вдосконалювати свої знання і майстерність при виготовленні власних оригінальних творів. Таке призначення Музею вплинуло і на характер колекції меблів, у якій переважають поодинокі предмети, що представляють основні стилістичні напрямки, властиві розвитку декоративно-прикладного мистецтва у Європі з ХVІ дo початку ХХ ст. Частину музейної колекції складають твори західноукраїнських і львівських меблярів. З листопада 1977 р. колекція експонується в колишньому палаці князів Любомирських за адресою пл. Ринок, 10

Фонд художнього металу, який нараховує понад п'ять тисяч експонатів, складають дві колекції:

Міського промислового музею та Музею НТШ. У першій представлено переважно твори майстрів-професіоналів з України, Західної Європи, країн Далекого Сходу та ін. Високого рівня досягли на Україні вироби міських ковалів, слюсарів, ливарників, карбувальників. Їх продукція: залізні грати, художньо виконані замки, мідний та олов' яний посуд, різноманітні освітлювальні прилади, карбовані шати для ікон, дзвони представлені у музейних колекціях.

Частиною музейної збірки є коле~ція металу ХVІІ - ХІХ ст., роботи переважно галицьких єврейських маЙстрів-ремісників.

Важливим осередком художньої обробки металу на Україні у ХІХ - на поч. ХХ ст. була Гуцульщина. У селах Брустурів, Річка, Яворів на Косівщині, Жаб'є на Верховині, Дехтинець та Путила на буковинській частині Гуцульщини працювало багато народних майстрів ­«мосяжників". Вони з латуні технікою лиття виготовляли різні предмети побутового призначення, прикраси. Ці численні експонати походять із збірки Музею НТШ.

Музей володіє великою колекцією порцеляни, фаянсу, майоліки і художнього скла.

Нараховує вона понад 11 тисяч єкспонатів, різноманітних за стилями, часом і місцем виготовлення, матеріалом та прийомами декорування. Хронологічні рамки основної групи пам'яток охоплюють період з ХVІ дo поч. ХХ ст.

Один з значних розділів зібрання - українська промислова кераміка. Представлена порцеляновими виробами мануфактур в Корці (кін.ХVІІІ - поч. ХІХ ст.), Баранівці (перша третина ХІХ ст.), Городниці (сер. ХІХ ст.), Волокитино (ХІХ ст.). Фаянсові вироби збереглися з таких осередків як Глинсько, Любича Королівська, Потелич, Пациків та ін ..

Окремий інтерес становить порцеляна найвідоміших західноєвропейських мануфактур, таких як Мейсен, Берлін, Відень, Севр; пам'ятки з Китаю, Японії, Ірану, Данії, Італії, Іспанії, Голандії, Чехії, Угорщини, Польщі. Зібрання знайомить з італійською майьлікою з Урбіно, Кастель­Дуранте, Кастелі (ХVІ - ХVІІ ст.), фаянсами з Руану, Марселя і Страсбурга (ХVІІІ ст.), кам'яними масами заводу Веджвуда. Найчисельніше представлені вироби Мейсенської і Віденської мануфактур різних періодів виробництва: від "бетгерівської" червоної маси до сецесійної скульптури.

Вартість квитка:
    для дорослих - 5 грн.
    для учнів та студентів - 2 грн.


Екскурсійне обслуговування:
    для дорослих - 10 грн.
    для учнів та студентів - 5 грн.

Додаткові послуги:
    фотографування - 5 грн.
    відеозйомка - 10 грн.

Фото закладу

Світло й Тінь
Адреса:Львів, м. Львів, вул. Стецька, 3а
Телефон:+38 (032) 244-40-45, 244-40-43, 244-40-46
Відкриті:Щодня, окрім понеділка, з 11.00 до 17.30
E-mail:[email protected]
Web:https://www.pylypyukgallery.com.ua
Мистецька галерея Гері Боумена
Адреса:Львів, м. Львів, вул. Наливайка, 18
Телефон:0958995174
Відкриті:Щодня, окрім понеділка, з 11.00 до 17.30
E-mail:[email protected]
Web:http://gary-bowman-gallery.virtual.ua/