Як звучить Україна? Оксана Стебельська привезла в Баварію «Українські Барви»

Вівторок, 14 березня 2023, 10:08
15 березня у Мюнхені відбудеться унікальна музична подія – «Так звучить Україна!» (So klingt die Ukraine).
Як звучить Україна? Оксана Стебельська привезла в Баварію «Українські Барви»

Концертна програма за участі заслуженої артистки України, відомої волонтерки Оксани Стебельської та київського колективу «Українські Барви» – це унікальний музичний продукт, що демонструє усе розмаїття українського музичного мистецтва в одній події.

Поєднання класики, фольклору, авторської та джазової музики українською співачкою та скрипалькою Оксаною Стебельською претендує на музикальну подію місяця в Баварії. Музики з «Українських Барвів» неодноразово презентували гурт на найпрестижніших сценах світу, демонструючи цікаве ансамблеве поєднання вишуканого звуку кларнета, багатогранної фортепіанної палітри, проникливої скрипки та зворушливого тембру голосу.

У концертній програмі звучать популярні класичні твори українських композиторів (М. Леонтовича, М. Лисенка, М. Скорика, В. Барвінського та ін. в оригінальних аранжуваннях колективу), віртуозні та ліричні композиції, патріотичні та авторські пісні, яскравий український фольклор, віртуозні інструментальні твори та джазові композиції.

Концерт «Так звучить Україна!» є музичним закликом до світу, що вільна Україна є європейською країною з тисячолітньою історією, стародавніми традиціями, великою культурною спадщиною, професійними й креативними підходами,  багата талантами та сміливими, сильними духом людьми. Україна обов'язково переможе, бо бореться за правду, демократичні цінності та свободу усього вільного світу!

Організаторами концерту виступили громадські організації solidUArity e.V. (Мюнхен) та «Мистецькі ініціативи» (Київ), за підтримки Міграційної Ради міста Мюнхен, Генерального Консульства України в Мюнхені, Українського Вільного Університету, медіаспільнот «Варта Баварії», «Українці в Мюнхені» та журналу M-City.

«У часі збройної агресії Росії проти України, українці дають гідний спротив ворогу і воюють на всіх фронтах, де культурні та креативні індустрії є важливим інструментом у просуванні українських наративів, популяризації нашої культури, сприянні міжнародної підтримки, допомоги на шляху до такої бажаної для нас перемоги, – вважає лідер гурту, українська волонтерка Оксана Стебельська.

«Культурна політика може бути дієвим інструментом протидії агресії, як і оборонна промисловість, впевнена голова ГО «solidUArity e.V.» Ольга Гатлін. — Війна — це не тільки смерті військових, це ще й життя всієї країни, заради якої вони загинули. Тільки коли населення країни консолідовано міцною спільною ідеєю, має високий рівень взаємопідтримки, довіри та критичного мислення, можна успішно протистояти агресору в умовах війни».

Додатково про артистів
Музичний проект «Українські Барви» був створений у 1999 році з метою пропагування української музики різних стилів і напрямків, де особливе місце займає народна музика. Найяскравіші концертні програми «Щасливого Різдва», «В ніч на Купала», «Українська класика в контексті світової музики» та «Барвиста музика писанки» -  це яскраві тематичні етно-шоу, театралізовані дійства живої музики (професійного виконання народних пісень та інструментальних композицій з елементами імпровізації) , декламації, елементів народних традицій, обрядовості, сценічних ефектів та яскравих костюмів. Впродовж 25-ти років колектив активно концертує в Україні та гастролює за кордоном. Здійснено близько 50-ти міжнародних концертних турів, тисячі концертів. Колективом видано 10 CD-альбомів та  близько ста синглів.  Часто в концертах музика поєднується з театральними ефектами і сприймається як цільне театрально-музичне дійство. В одному їх виступі можна почути і класику, і фольклор, і джаз, і неофольк, і ethno fusion та ін.

STEBELSKA - творчий псевдонім Заслуженої артистки України Оксани Стебельської. Співачка з глибоким, чуттєвим тембром голосу і особливою харизмою, скрипалька, ведуча, автор і виконавець власних творів, організатор багатьох мистецьких заходів і міжнародних подій, гастролів, фестивалів,  art-manager,  керівник і солістка музичного проекту "Українські Барви", який заснувала  у 1991 році, та Barvy Project band. Громадський діяч, Голова Правління Всеукраїнської громадської організації "Мистецькі Ініціативи". Голова і членкиня журі міжнародних конкурсів.   Увійшла у ТОП-100 Жінок України 2018 р. за версією видання “Ukrainian people”. Нагороджена медаллю "За жертовність і любов до України" Патріархом Філаретом та Почесною Грамотою за відродження духовності від Верховного Архієпископа УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара. Нагороджена медаллю "Золотий фонд нації" за високий професіоналізм та Почесною Грамотою Міністерства культури України. Лауреатка багатьох міжнародних конкурсів, володарка багатьох відзнак, Подяк, Грамот та Дипломів.

Склад гурту
- Лідер-вокал, акустична скрипка, перкусія (ударні шумові інструменти)
- Вокал, кларнет, народні духові інструменти
- Рояль, фортепіано, клавішні (або акордеон)

Терміни
Перший концерт гурту відбудеться 15 березня ц.р. о 19:00 в Pfarrsaal Ludwigskirche (Ludwigstrasse.22) у Мюнхені, а 18 березня музикантів зустрічає Нюрнберг.

comments powered by HyperComments