До Львова завітали люди, життя яких урятувала трансплантація (ФОТО)
У конгрес-холі одного з готелів ці люди та їхні сім'ї зустрілись зі своїми лікарями й представниками влади, уряду, парламенту та Верховної Ради, які підтримують розвиток трансплантології в Україні.
Зокрема, на зустріч прибув міністр охорони здоров'я України Максим Степанов та Борис Тодуров з Інституту серця та Владислав Закордонець з Інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова. Останні пліч-о-пліч з львівськими лікарями запускали трансплантологію в лікарні швидкої допомоги.
«Є підтримка на рівні держави. Було вирішено, що українці не мають їхати за кордон, щоб робити трансплантацію. Нам швидко зробили ліцензії, і ми швидко почали вчити людей цьому. 27 лютого ми отримали дозвіл на трансплантацію, а 29-го — ми вже почали оперувати. Наші українські лікарні і лікарі нічим не гірші, ніж закордонні. Потрібно ще трохи дообладнати наші лікарні, і можна буде робити багато. Думаю, цього року кожна лікарня буде давати операції в геометричній прогресії. Трансплантація — це звичайна операція, яку мають робити при кожному відділенні: урології, хірургії, судинній хірургії. Це має бути буденна, щоденна робота”, — зазначив керівник лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.
Напередодні, люди, яким пересадили органи в лікарні швидкої допомоги, взяли участь в тематичній фотосесії. Світлини з якої згодом прикрасять стіни відділень трансплантології, а також кардіохірургії і трансплантації серця, які зараз на завершальному етапі капітального ремонту.
"Я впевнено можу сказати, що за три роки ми здобудемо трансплантаційну незалежність. У державному бюджеті на 2021 рік врахована сума, яку ми заклали на трансплантацію: вона в 5 разів більша, ніж була в позаминулому році. Ми точно в цьому році зробимо першу в Україні трансплантацію легень. Ми вже зробили 35 органних трансплантацій — це кожне врятоване життя", — зазначив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.
Також на зустріч приїхав особливий гість — львів'янин Любомир Миколишин. Він — той, хто наприкінці грудня ухвалив найважче в житті рішення — віддати органи мами для трансплантації, щоб четверо інших людей жили. Зустрівся із українцями, які отримали серце, печінку і нирки мами.
«Моя мама жила за таким принципом, що коли ти щось береш — ти наповнюєш руку, а коли даєш — наповнюєш серце. Я з упевненістю можу сказати, що моя мати упродовж всього свого життя наповняла серце, і я тішуся за пана Віталія, який тепер отримав мамине серце — це серце переповнене надзвичайної жертовної любові. Трансплантація вкрай необхідна. Сьогодні я тут стою як родич донорки — своєї матері, а завтра я можу стати реципієнтом. І така доля може спіткати кожного з нас. Це найдостойніше — помираючи, дати шанс на життя іншим людям», — зазначив Любомир Миколишин.
Лише за один рік в лікарні швидкої допомоги Львова проведено найбільшу в Україні кількість посмертних пересадок. Станом на сьогодні трансплантовано 6 сердець, 2 печінки, 23 нирки, 10 із яких посмертно, а також підшлункову залозу.