Митрополит Епіфаній привіз до Львова чудотворну ікону (ФОТО)
Блаженніший Епіфаній очолив читання великого покаянного канону прп. Андрія Критського у Свято-Покровському катедральному соборі Львівсько-Сокальської єпархії.
Разом з Його Блаженством молилися численні парафіяни. Після завершення канону Блаженніший митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до пастви з проповіддю.
«Україна по-особливому відчуває підтримку Божої Матері. І наша Україна завжди була під її пречистим Покровом. Починаючи ще з козацьких часів будувалися храми на честь покровительства Божої Матері. І кожен із нас по-особливому вшановує нашу Небесну Матір -Пречисту Діву Марію, бо справді Вона є нашою Небесною Матір’ю. І сьогодні в цей для кожного із нас історичний час, ми молимося до Богородиці, щоб вона охоронила всіх нас від нашестя чужинців, щоб охоронила нас цілісно як Українську державу», - наголосив митрополит.
Окрім того, він додав: «Чому ми повинні цінувати дар свободи? Якщо ми з вами поглянемо, що відбувається там, на теренах Східної України - там відбувається війна. Що ж ми бачимо в окупованому Криму? Ми бачимо гоніння на нашу церкву. А також гоніння продовжується там, на окупованому Донбасі. Ми повинні зробити усе задля того, щоб Україна і надалі рухалась в напрямку розбудови, в напрямку укріплення незалежності. Укріпляти ті ідеали, за які стояли на Майдані в час Революції Гідності. Зараз є дуже відповідальний час, коли ми з вами обираємо на наступні 5 років своє майбутнє, ми обираємо не просто добру і гарну людину, ми обираємо главу держави, головнокомандувача нашого війська, головнокомандувача тих військ, які стоять на сторожі нашого з вами миру і за це ми їм вдячні. Ми обираємо людину, яка в майбутньому буде постійно кожного дня відповідати на військові, економічні інформаційні і релігійні виклики з боку нашого північного сусіда. Я вірю, що наш народ є мудрим, який зробить правильний вибір».
Також Блаженнійший зустрівся з головою Львівської облради Олександром Ганущином і головою ЛОДА Олегом Синюткою. Під час зустірчі він наголосив, що надання Україні Томосу – це історична подія. «Всі розуміють роль церкви в житті держави... Якби нам вдалось утворити єдину православну церкву ще 1991 році, то не було би війни, яка зараз точиться на сході країни», - сказав він.
Довідка:
Ікона Божої Матері «Кікська» перебуває на острові Кіпр. Тут вона знаходиться в імператорській обителі, у храмі, побудованому на її честь. Ікона має одну особливість: вона, невідомо з якого часу, закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього, так що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може бачити. Автором ікони є євангеліст Лука (одна з трьох ікон, написаних Євангелістом). Перш ніж потрапити на острів Кіпр чудотворний образ Богородиці довго мандрував: спочатку знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI - початок XII століття).