Учора до Львова прибув спеціальний евакуаційний медичний потяг (ФОТО)

Фото - Руслан Литвин  |  Середа, 27 квітня 2022, 07:57
У восьми вагонах спеціального потяга до Львова доставили першу групу із 25 пацієнтів в супроводі бельгійських лікарів та українських волонтерів
Учора до Львова прибув спеціальний евакуаційний медичний потяг (ФОТО)

"Укрзалізниця" облаштувала спеціальний медичний потяг із 8 вагонів. Учора, 26 квітня 2022 року цей поїзд привіз до Львова першу групу хворих та поранених цивільних до Львова. Про це повідомили у пресслужбі "Укрзалізниці" на офіційній сторінці в соцмережі "Facebook".

Евакуаційним поїздом "Укрзалізниці" та організації "Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières" до Львова прибуло 25 пацієнтів різного ступеня важкості в супроводі бельгійських лікарів та українських волонтерів.

"Укрзалізниця" раніше вже надала в розпорядження «Лікарів без кордонів» (MSF) 4 переобладнані вагони. У рамках спільного проєкту з МОЗ України протягом останнього місяця медпоїздами вдалося перевезти понад 300 цивільних пацієнтів та членів їхніх родин із зон бойових дій.

Новий поїзд являє собою переобладнаний колійний шпиталь з окремим вагоном інтенсивної терапії, апаратом УЗД, дюжиною кисневих концентраторів, дефібриляторами, кардіомоніторинговою системою та інфузійними помпами.

"Транспортування медичними вагонами дозволяє врятувати з-під лінії вогню найменш мобільних хворих та поранених для подальшого спеціалізованого лікування в Україні та за її межами", – каже Олександр Перцовський, керівник пасажирського напрямку "Укрзалізниці" – "Цей поїзд був зібраний та оснащений буквально за три тижні, а загалом вже 23 старі пасажирські вагони зараз отримали нове життя й призначення під час війни".

"Ми розпочали з того, що максимально швидко запустили в експлуатацію коротший медичний потяг, адже потреба була невідкладною", – каже Марі Бертон, координатор проєкту медичних потягів з боку MSF. – @Тепер ми переходимо до більшого та більш технічно досконалого медичного потягу. Це дає нам змогу краще допомогти лікарням на сході з транспортуванням найбільш вразливих пацієнтів, а відтак зберегти їм місце для лікування нових поранених.

Рейси медичного поїзда не розголошуються й продовжаться на регулярній основі.

MSF або Medecins Sans Frontieres (штаб-квартира у Бельгії) – "Лікарі без кордонів", незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. Наразі в Україні команда MSF налічує близько 120 міжнародних, а також понад 200 українських співробітників. Набір до лав волонтерів MSF постійно відкритий.

 

comments powered by HyperComments