Прикордонник із Самбора на Львівщині підірвав себе, щоб зупинити окупантів

Вівторок, 19 квітня 2022, 10:31
Ігор Дашко із м. Самбора на Львівщині 9 квітня 2022 року підірвав себе у Маріуполі
Прикордонник із Самбора на Львівщині підірвав себе, щоб зупинити окупантів

Ігор Дашко із м. Самбора на Львівщині є тим самим офіцером-прикордонником, який підірвав себе гранатою, щоб прикрити відхід побратимів на запасні позиції та не дати ворогу захопити радіостанцію у Маріуполі. Про це повідомляє Державна прикордонна служба сьогодні поділилась історією Героя.

Ігор Дашко героїчно загинув 9 квітня під час боїв за Маріуполь.

Підрозділ, у складі якого був підполковник Ігор Дашко, спільно з побратимами з інших Сил оборони України стримували переважаючі сили ворога у визначеному секторі оборони міста-героя.

Під час спроби прориву противником позиції він прикривав відхід побратимів на запасні позиції. Прикордонник був важко поранений і щоб не потрапити в полон самому та не дати ворогу захопити радіостанцію він прийняв важке рішення – підірвати себе гранатою. У радіоефірі пролунали останні слова мужнього прикордонника: «Слава Україні!».

Ігор Дашко народився у місті Самбір, що на Львівщині. Він закінчив місцеву школу №1 імені Тараса Шевченка та все своє життя присвятив військовій службі Державній прикордонній службі України. За кілька місяців до завершення контракту та звільнення з військової служби у запас Ігор Дашко будував плани про цивільне життя.

Коли почалося повномасштабне вторгнення російських загарбників в Україну Ігор Дашко був у складі прикордонних підрозділів, які брали участь в ООС. Це була вже третя ротація офіцера на схід, в зону проведення бойових дій. Ця поїздка для нього виявилася останньою.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Указом Президента України №252/2022 підполковнику ДАШКУ Ігорю Тарасовичу присвоєне звання Герой України (посмертно).

comments powered by HyperComments