На Львівщині зростає чисельність дітей, які захворіли на COVID-19

Вівторок, 8 вересня 2020, 16:41
Про це розповіла керівниця Львівської обласної дитячої лікарні «Охмадит» Олександра Бурда під час брифінгу
На Львівщині зростає чисельність дітей, які захворіли на COVID-19

На Львівщині опорним лікувальним закладом, де лікують «ковідних» пацієнтів дитячого віку є Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охмадит». За словами директорки цієї лікарні Олександри Бурди, порівняно із весною цього року спостерігається зростання кількості дітей, яких госпіталізують із приводу коронавірусної хвороби. В той же час, захворюваність на COVID-19 серед дітей значно нижча, а ніж серед дорослих.

«Діти набагато менше хворіють, аніж дорослі. Якщо у квітні була одна дитина позитивна, за травень – троє, то впродовж липня-серпня у нас в середньому до 30-40 пацієнтів із підтвердженим діагнозом Covid-19. На сьогодні на стаціонарному лікуванні у нас перебуває 14 хворих. Всього за період карантину у нас лікувались 180 пацієнтів, на щастя, жодного летального випадку», – розповіла Олександра Бурда.

За її словами, перебіг коронавірусу у дитячого населення відрізняється від дорослого. В останніх це переважно дихальна недостатність, пневмонії. У дітей ковідні пневмонії виникають тільки у 20% – 25% випадків. Переважно вони мають гарячку, розлади шлунково-кишкового тракту та ознаки інтоксикації організму.

«Лікуємо наших пацієнтів згідно протоколу. Діти перебувають на стаціонарі разом із батьками», – додає Олександра Бурда.

Так, діти і молодь менш схильні до ризику розвитку важких форм захворювання. Однак важкі випадки COVID-19 можуть бути серед представників усіх вікових груп. Дитячих смертей від COVID-19 на Львівщині, на щастя, не зафіксовано.

Але загалом захворіти можуть діти будь-якого віку. Малюки, зокрема немовлята, також вразливі до коронавірусної хвороби.

«Найменша дитинка, яка перебувала у нас на лікуванні – новонароджене немовля, найстарший наш пацієнт – 17-річний. Загалом переважають діти раннього віку – 3 - 4 роки. В середньому період перебування у лікарні – тиждень, у важчих випадках цей час збільшується», – каже Олександра Бурда.

Зазначимо, що діти і дорослі повинні дотримуватися однакових рекомендацій щодо карантину і самоізоляції, якщо є ймовірність того, що вони контактували з хворим, або у випадку симптомів хвороби.

comments powered by HyperComments