На Львівщині цьогоріч знищили майже 450 гектарів небезпечного бур’яну

Субота, 5 вересня 2020, 16:52
У Львівській області ведуть боротьбу борщівником Сосновського – це не просто бур’ян, але й отруйна рослина, яка викликає у людини подразнення, схожі на опіки
На Львівщині цьогоріч знищили майже 450 гектарів небезпечного бур’яну

Із початку цього року у Львівській області знищено 467 гектарів заростів небезпечного бур’яну – борщівника Сосновського. Найбільші осередки борщівника виявили і знищили у Турківському (218 га), Старосамбірському (88 га) та Дрогобицькому (60 га) районах. Про це повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію, окрім того він шкідливий для людини через отруйний сік.

«У борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин. ,

Для боротьби з цією рослиною використовують метод зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см. нижче рівня ґрунту.

Рідше застосовується хімічний метод боротьби (в основному раундапом). Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей.

Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

У Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА рекомендують:

- ніколи не ведіть боротьбу , не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може прийти значний період часу;

- пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;

- найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

- ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см. нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

«Для зменшення негативного впливу борщівника на навколишнє природне середовище і здоров’я населення Львівщини видано розпорядження голови облдержадміністрації від 26.05.2017 № 450/0/5-17 «Про здійснення в області комплексних заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського», завдяки якому у кожному районі області створено комісії з координації виконання заходів щодо боротьби з борщівником», – додав Руслан Гречаник. За його словами, площа поширення рослини зменшилася на 150 га, у порівнянні з попереднім роком, завдяки поверненню земель знову у с/г вжиток.

comments powered by HyperComments