У Золочівському замку на Львівщині відкрилася персональна виставка художника Ігоря Мікули

Середа, 15 липня 2020, 18:57
Виставку картин живописця можна буде оглянути до кінця серпня цього року.
У Золочівському замку на Львівщині відкрилася персональна виставка художника Ігоря Мікули

Вчора, 14 липня 2020 року у Золочівському замку на Львівщині відкрилася персональна виставка відомого художника Ігоря Мікули. Ця виставка, за словами директора Золочіського замку Віктора Микулишина, буде діяти до кінця серпня. Про це повідомляє інтернет-портал «Золочів.нет».

Художник Ігор Мікула іще в кінці 1980-х років поставив для себе завдання створити новий синтетичний світовий стиль в живописі, який би синтезував реалізм ХІХ-го століття і абстракціонізм-постмодернізм ХХ-го століття. Сам він називає такі періоди своєї творчості: 1987 – абстрактний; 1988 – концептуальний; 1989 – символістично-образний; 1990 – 92 рр. – постмодерний з варіаціями українського соц-арту; 1993 – 99 рр. стали роками творення нового стилю – «просторово-часового малярства».

У 2005-15 роках автор створив низку картин, в яких основним об’єктом дослідження було світло у найрізноманітніших його виявах, як природних, так і відверто живописних, які існують в уяві майстра, а у 2015 – 18 роках Мікула розробив нову синтетичну живописну мову, яка надає найширші можливості для подальшого нееклектичного розвитку мистецтва. У картинах 2018-го року різночасові-просторово-світлові візії реальності м’яко перетікають з абстракції в реальність і навпаки, символізуючи перемогу парадоксу нашого часу де абстракція і реальність ототожнилися.

Ігор Мікула народився 1 березня 1965 року у м. Львів (Україна). Художню освіту здобув у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв). Митець працює в галузі станкового, монументального живопису, сакрального мистецтва та графіки. З 1998-го року старший викладач кафедри академічного живопису Львівської національної академії мистецтв.

Митець провів 14 персональних виставок. Його роботи знаходяться у приватних колекціях в Україні, Польщі, Великобританії, Китаю, США, Швейцарії тощо.

Ігор Мікула у 2012-му році увійшов до 20 переможців – фіналістів конкурсу «SосіаІ Network Агt Соmpetition». Виставка робіт переможців відбулася в галереї «Агt Реорlе» в Сан-Франциско, а також галереї «Silvana» в Лос-Анджелесі, США. Ігор Мікула розробив власну суто українську систему образно-настроєвих символів, створивши єдиний синтетичний сучасний стиль під назвою «Еко-світ-АРТ», який дозволяє поглиблено вивчати природу, що дуже важливо в час світової екологічної кризи.

 

comments powered by HyperComments