На Львівщині на хабарі затримали суддю, на якого постійно скаржилися місцеві

Четвер, 20 грудня 2018, 08:45
СБУ затримала на хабарі виконуючого обов’язки голови Турківського районного суду Львівської області Луку Кріля.
На Львівщині на хабарі затримали суддю, на якого постійно скаржилися місцеві

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як вказано в повідомленні, спецслужби встановили, що суддя вимагав від місцевого жителя 1000 євро за непритягнення до кримінальної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Правоохоронці затримали суддю на робочому місці після одержання другої частини неправомірної вигоди. У межах відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення фігуранту справи про підозру в скоєнні злочину.

Як повідомляє LMN з власних джерел, під час затримання судді начебто стало погано і його в наручниках повезли до лікарні на обстеження. Серйозних проблем зі здоров’ям медики не виявили. Місцеві зазначають, що суддя останнім часом зловживав алкоголем та неадекватно вів себе на робочому місці.

 Лука Кріль з  2010 року працював головою Турківського суду. На нього постійно надходили скарги від жителів району.  У 2015-му, коли закінчувалися його повноваження, ГО «Майдан Турківщини» зверталася до Голови кваліфікаційної комісії суддів України, щоб не допустити обрання цього судді на безстроковий термін. Активісти зазначали, що протягом 2010-2014 років Кріль 217 разів повертав людям їхні позовні заяви без розгляду, начебто через  недоліки цих заяв.  13 із цих ухвал було оскаржено, і всі вони вищим судом визнані незаконними.

На два роки суддю Кріля таки відсторонили від ведення справ. Та з 2018-го він знову приступив до виконання обов’язків головного судді району.

Зазначимо,  двоє інших суддів Турківщини цього року подали заяви про відставку. Лука Кріль був єдиним суддею в районі.

 

 

 

 

 

 

comments powered by HyperComments