За минулий тиждень більше 700 мешканців Львівщини захворіли на кір

Середа, 12 грудня 2018, 14:01
У Львівській області за тиждень (29.11-05.12) зареєстровано 714 випадків кору, серед них: 539 дітей до 17 років та 175 випадків - дорослі.
За минулий тиждень більше 700 мешканців Львівщини захворіли на кір

Про це повідомили у Львіському обласному лабораторному центрі МОЗ України. 

Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі  5–9р. 77,9% хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 405 осіб, у тому числі 283 дітей віком до 17 років.

З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 10232 осіб, в т.ч. 7361 дітей, 2871 дорослих.

Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1212 осіб, в т.ч. 62 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, м. Червоноград, м. Дрогобич, Пустомитівський,  Яворівський, Перемишлянський, Дрогобицький, Стрийський, Жовківський райони. 

ЛОЛЦ МОЗ України нагадує, що кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

 

comments powered by HyperComments