Реконструкція чи знищення: що відбувається у стінах луцького Монастиря бригідок

Четвер, 15 червня 2017, 13:16
У Луцьку ремонтують старовинні келії Монастиря бригідок, який є пам’яткою архітектури національного значення.
Реконструкція чи знищення: що відбувається у стінах луцького Монастиря бригідок

Утім, роботи ведуться без нагляду археологів та представників заповідника «Старий Луцьк». Про це повідомляє “Справжня Варта” із посиланням на прес-службу “Народного Контролю”.

Так, у коридорах монастиря уже залита підлога бетоном, а у деяких приміщеннях зроблений євроремонт та встановлені пластикові вікна.

Між іншим, є неофіційна інформація, що, можливо, пам’ятку архітектури ремонтують під майбутній готель чи хостел.

“Вражає, що хоча будівля є пам’яткою архітектури національного значення, розташована на території історичного заповідника «Старий Луцьк», проте ніхто не знає, які саме земляні та ремонтні роботи тут тривають вже не перший місяць”, - підкреслив депутат міськради Павло Данильчук.

Посадовець додав, що знищуються залишки старовинних розписів стін монастиря, а скільки уже знищено або потребує пошуків – ніхто не знає. 

“Також зникли артефакти, раніше знайдені під час археологічних розкопок у Замку Любарта в кімнаті, де вони раніше зберігалися”, – прокоментував Павло Данильчук.

Зазначимо, що Монастир бригідок у 2014 році був переданий у постійне користування єпархії УПЦ КП розпорядженням голови Волинської ОДА.

Додамо, що у часи радянської окупації монастир був перетворений у в’язницю. У 1941 році 23-24 червня органи НКВС скоїли страшний злочин - розстріляли понад 2000 мешканців сорока міст і сіл Волині. 

Із 13 червня 2017 року на території колишньої Луцької тюрми розпочали розкопки захоронень розстріляних в’язнів. Окрім решток людських кісток, археологи виявили речі побуту, взуття та гільзи. Кажуть, що планують робити судмедекспертизу, а потім перепоховання.

Нагадаємо, у подвір’ї львівського храму знайшли захоронення жертв НКВС.

Більше новин Західної України читайте на "Справжній Варті".

comments powered by HyperComments