Одеська райрада вирішила увічнити пам’ять сепаратистів пам’ятним знаком на Куликовому полі
![Одеська райрада вирішила увічнити пам’ять сепаратистів пам’ятним знаком на Куликовому полі](https://varta.com.ua/content/documents/12231/1223091/thumb-item-523x340-033e.jpg)
Одеська районна рада за ініціативи представників фракції «Партії Шарія» прийняла рішення вшанувати проросійських сепаратистів встановленням пам’ятного знаку на Куликовому полі в Одесі. Це рішення уже засудили у партії п’ятого Президента України Петра Порошенка «Європейська Солідарність» вимагають у Служби безпеки України дати правову оцінку рішенню Одеської райради про вшанування сепаратистів. Про це повідомляє прес-служба партії «Європейська Солідарність».
«Такі дії Голови та депутатського корпусу Одеської районної ради є антиконституційними та такими, що публічно схвалюють сепаратистську діяльність. Ухвалене Одеською районною радою рішення становить загрозу державному суверенітету, конституційному ладу і територіальній цілісності України і, очевидно, носять ознаки злочинів проти основ національної безпеки України», – йдеться в зверненні, підписаному народними депутатами від «Європейської Солідарності».
«Європейська Солідарність» просить розглянути звернення та детально перевірити факти, наведені у ньому, надати їм правову оцінку.
«За наявності в діях Голови та депутатів Одеської районної ради, інших посадових осіб Одеської районної ради ознак вчинення кримінальних правопорушень за повідомленими фактами – невідкладно внести відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування по вищенаведених фактах. Направити витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про внесення відомостей про кримінальні правопорушення», – йдеться в зверненні.
Крім того, депутати просять забезпечити проведення швидкого, повного та об’єктивного досудового розслідування кримінальних правопорушень.
У зв’язку з зазначеними подіями фракція «Європейської Солідарності» в Одеській районній раді вимагає скликати позачергову сесію Одеської районної ради, скасувати антиконституційні рішення та звільнити Віталія Барвіненка з посади Голови Одеської районної ради Одеської області.
Крім того, 6 квітня в Одесі відбулася акція протесту проти проекту встановлення меморіальної дошки «антимайданівцям».
Депутати різних рад від «Європейської Солідарності» разом з представниками патріотичних організацій, ветеранами війни на Сході та небайдужими одеситами провели акцію проти проекту встановлення меморіальної дошки загиблим 2 травня 2014 року на Куликовому полі «антимайданівцям».
Учасники акції вважають такі дії райради проросійським реваншем, який несе велику шкоду Україні в інформаційній війні з країною-агресором, а також представляє реальну загрозу для безпеки міста.
«Коли я чую, що Одеська райрада проголосувала за встановлення дошки, мені боляче і прикро як волонтеру, який допомагає армії», – зазначила депутатка від «ЄС» Наталія Богаченко.
Голова фракції «Європейська Солідарність» в Одеській районній раді Валентина Шульц впевнена, що ті, хто були «за», діяли за домовленістю: «Для цього ганебного рішення збиралася фракція «Слуги» разом з паном Барвіненком. Ми проти цього рішення. Ми звернулися до Служби безпеки України, до правоохоронних органів, щоб вони дали юридичну оцінку цим ганебним рішенням», – заявила Валентина Шульц.