Міністерство охорони здоров’я придбало 6,5 мільйонів експрес-тестів на COVID-19

Середа, 10 березня 2021, 17:29
«Швидкі» тести на антиген до коронавірусу SARS-COV-2 дозволяють отримати результат протягом 15 – 30 хвилин і за точністю мало поступаються методу ПЛР
Міністерство охорони здоров’я придбало 6,5 мільйонів експрес-тестів на COVID-19

В Україні розшириться фронт лабораторної діагностики на COVID-19 – Міністерство охорони здоров'я придбало більше 6,5 мільйонів експрес-тестів на антиген коронавірусу SARS-CoV-2. Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на Головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

«Понад 6,5 млн експрес-тестів для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 придбано за бюджетні кошти Міністерством охорони здоров’я», – заявив Ляшко. Він додав, що понад 4,3 мільйони експрес-тестів уже передано в регіони для комунальних закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику COVID-19. Далі регіони отримають  іще 1 873 675 тестів для закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та для ФОПів, які отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики та мають контракти з Національною службою здоров'я за програмою медичних гарантій та проводять діагностику коронавірусної хвороби.

Крім того, найближчим часом очікується поставка закуплених 358 625 експрес-тестів для пунктів тестування у контрольних пунктах в’їзду та виїзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим.

Заступник міністра додав, що частину цих тестів буде розподілено між закладами охорони здоров’я, незалежно від форми власності, на території регіонів, де встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки, та закладами охорони здоров’я, підпорядкованими МОЗ.

Зазначимо, що в Україні протягом доби 9 березня 2021 року було проведено 64126 тестів для діагностики COVID-19, в тому числі методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) – 33904, методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) – 15116 та експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 15 106.

comments powered by HyperComments