Європейський Союз опублікував рішення про продовження санкцій проти Віктора Януковича і його оточення

П'ятниця, 5 березня 2021, 15:29
Санкції проти більшості українських високопосадовців часів Януковича зберегли, в той же час із санкційного списку «випало» двоє осіб
Європейський Союз опублікував рішення про продовження санкцій проти Віктора Януковича і його оточення

Оприлюднено рішення Ради Європейського Союзу щодо продовження санкцій проти президента-втікача Віктора Янукович і українських топ-чиновників його режиму. В той же час із санкційного списку виключено двох осіб. Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу», що ознайомився із цим документом, який оприлюднено у Офіційному журналі ЄС у п’ятницю, 5 березня 2021 року.

«5 березня 2014 року Рада ЄС ухвалила регуляторне рішення (ЄС) №208/2014. На основі перегляду, здійсненого Радою ЄС, дві персони мають бути видалені із списку, та інформація до Додатку 1 регуляторного рішення (ЄС) №208/2014 стосовно права на захист та права на ефективний правовий захист має бути оновлена», – йдеться у документі.

Зокрема, із переліку осіб, на яких поширюються санкції ЄС за неналежне використання бюджетних фондів або за пов’язані з цим службові зловживання, видалені дві особи: п.п. 13 - Дмитро Володимирович Табачник; п.п. 15 - Сергій Геннадійович Арбузов.

Як зазнається в документі, право на юридичний захист має також дотримуватися стосовно осіб, які залишаються у санкційному списку ЄС. Серед них – Віктор Янукович, Віталій Захарченко, Віктор Пшонка, Віктор Ратушняк, Олександр Янукович, Артем Пшонка, Сергій Курченко та Олександр Клименко.

Рада ЄС 4 березня ухвалила рішення продовжити ще на один рік, до 6 березня 2022 року, заморожування рахунків, спрямоване проти 7 осіб, визнаних відповідальними за неналежне використання бюджетних фондів України або за посадові зловживання, що спричинили втрати бюджетних фондів України. Обмежувальні заходи проти однієї персони були продовжені до 6 вересня 2021 року, дві персони були видалені із санкційного списку.

comments powered by HyperComments