Бразилія не визнала російський «Спутник V» вакциною від COVID-19

Неділя, 17 січня 2021, 11:04
Росіяни, за інформацією «The Guardian», планували постачити до Бразилії 150 мільйонів доз вакцини «Спутник V»
Бразилія не визнала російський «Спутник V» вакциною від COVID-19

Російську вакцину «Спутника V», яку в Україні піарить низка проросійських політиків, у Бразилії, куди РФ планувала постачити 150 мільйонів доз препарату, узагалі не визнали вакциною. Про це йдеться у матеріалі британської «The Guardian».

Повідомляється, що державний регулятор – Бразильське Національне агентство з санітарного нагляду (Anvisa) відхилила запит бразильської фармацевтичної компанії «Uniao Quimica», яка мала ввести «Спутник V» в Бразилію. У держрегуляторі відмовіу пояснили тим, що російський препарат не відповідає необхідним критеріям. Запит на схвалення використання російського препарату «Спутник V» в екстрених випадках було відхилено.

«Anvisa» додає, що документи на дозвіл застосовувати препарат повернули фармкомпанії «Uniao Quimica», оскільки «Спутник V» який в РФ називають вакциною від Covid-19, не відповідає державним критеріям. Держрегулятор зазначає, що будь-який заявник, що є запитувачем дозволу на екстрене використання, повинен продемонструвати, що клінічні випробування вакцини, що тривають, забезпечать довгострокову безпеку та ефективність.

«Запит був повернутий компанії через невідповідність мінімальним критеріям, зокрема через відсутність дозволу на проведення клінічних випробувань третьої фази, а також питань, пов'язаних з належною виробничою практикою», – йдеться у заяві бразильського регулятора.

У Російському фонді прямих інвестицій (РФПІ) у свою чергу заявили, що інформація про відмову реєстрації медичного препарату нібито не відповідає дійсності. За словами представників РФПІ, «Anvisa» лише просить додаткову інформацію щодо «Спутника V», яка буде надана найближчим часом. За словами президента Росії Володимира Путіна, рівень захисту, яку дає російська вакцина від COVID-19 «Спутник V», досягає 97%, однак сам Володимир Путін досі не вакцинувався вітчизняним препаратом.

У Росії в кінці грудня розпочалася кампанія вакцинації населення від COVID-19 препаратом «Спутник V», який до цього часу не пройшов всі необхідні стадії клінічних випробувань. Росіяни, які першими вирішили зробити щеплення від коронавірусу російською вакциною «Спутник V», поскаржились на побічні ефекти від неї.

Зазначимо, що «Спутник V» вже зареєстрований як вакцина у Палестині, Білорусі, Венесуелі, Болівії, Парагваї, Сербії, Аргентині та Алжирі.

comments powered by HyperComments